האבו-שוקרים חולמים על חומוס כשר

משפחת אבו-שוקרי, שכבר הספיקה להסתכסך ולהשלים מול מצלמות הטלוויזיה, השלימה רשמית את הסולחה. ועכשיו, כשכולם יודעים של מי החומוס המקורי, חושבים בני המשפחה על התרחבות. "בעתיד אולי אפילו נעשה את אבו-שוקרי כשר", הם אומרים

חודש הסליחות מסתבר משפיע לא רק על התושבים היהודים בישראל. באבו גוש בא היום לסיום סכסוך ארוך שנים, שגרם אי נוחות ללא מעט חובבי חומוס.

אחרי הליך משפטי ארוך ומייגע, שהחל לפני יותר מחמש שנים, השלימה היום רשמית משפחת אבו-שוקרי את הסולחה שהחלה בגלל המאכל האהוב, ורשמה את החומוס המשפחתי של שני ה"אבו-שוקרי" כסימן מסחרי רשום.

"חיכינו לזה הרבה זמן, ותודה לאל זה נגמר", אמר בחיוך רושדי עבדול רחמן, מבעלי אחת ממסעדות אבו-שוקרי. "מהיום אנחנו מתחלקים ברווחים שווה בשווה".

השלב הבא: אבו-שוקרי כשר

גם בן דודו, סמיר עבדול רחמן, יכול מהיום לשים את המחלוקות מאחוריו ולהתפנות לעיסוק החשוב ביותר. "עכשיו הכל הופך להיות אחד: מטבח אחד, חומוס אחד", הוא מתגאה. "אנשים יידעו מיהו אבו-שוקרי המקורי לפי הטעם".

ואחרי שהוויכוח הזה הסתיים, חושב כבר סמיר על הרחבת העסק. "בעתיד אולי אפילו נעשה את אבו-שוקרי כשר", הוא משתף בתכניות, "כדי שגם לדתיים יהיה חומוס".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק