האופנוענים מחו - ועכבו התנועה בנתיבי איילון

מחיר ביטוח החובה על האופנועים צפוי לעלות ב-1 בנובמבר ל-6,000 שקלים בממוצע. רוכבי הדו-גלגלי זועמים - ועכבו את התנועה בנתיבי איילון. "אוכלוסיית הנהגים פשוט תיעלם", מזהירים הבוקר במועדון האופנוע הישראלי. "זוהי החלטה בלתי הגיונית בעליל"

הפקקים באיילון, היום (חדשות 2)

מחאה בכביש: עשרות רוכבי אופנוע עכבו הבוקר למשך מספר שעות את התנועה בנתיבי איילון, במחאה על עליית מחירי הביטוח של האופנועים, הצפויה להיעשות במהלך חודש נובמבר השנה. יותר מ-100 בעלי אופנועים נסעו לאיטם בנתיבי איילון השונים ויצרו פקקים בשעות העומס של הבוקר. מאוחר יותר השתחררה התנועה לכלי רכב.

"הקפדנו לא לחסום את התנועה", אמר הבוקר ראש מועדון האופנועים הישראלי אליקו אלג'ים, לחדשות 2 באינטרנט. "ערכנו רכיבה המונית לעבודה, ולא נסענו בשוליים - כי מגיע לנו לרכב כמו כל רכב", הוא הוסיף. "המסר שרצינו להעביר הוא שאוכלוסיית הנהגים על כלי הרכב הדו-גלגליים פשוט ייעלמו אם המפקח על הביטוח במשרד התחבורה לא יתעשת".

"החלטה בלתי הגיונית בעליל"

על פי החלטת משרד התחבורה, צפוי לעלות בראשית חודש נובמבר מחיר ביטוח החובה לאופנוע לסכום ממוצע של כ-6,000 שקלים בממוצע לשנה. "ההחלטה בלתי הגיונית בעליל", הדגיש הבוקר אלג'ים. "המפקח על הביטוח לוקח את זכות הציבור לרכב על רכב דו-גלגלי - מדובר במאבק חברתי", הוא הוסיף.

"המפקח חיסל את הענף כולו", אמר אלג'ים. "אנשים נוסעים בלי ביטוח בגלל המחיר הגבוה, לא מדווחים על תאונות ולא מתפנים לקבלת טיפול רפואי". היום צפוי מועדון האופנוע הישראלי לערוך מסיבת עיתונאים בה ישוב ויקרא לשר התחבורה לשוב בו מהחלטתו להעלות את מחיר הביטוח.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק