מחר: 9.9.2009 - תאריך מבוקש לחתונה

כנראה שכל אולם אירועים בארץ יהיה מחר תפוס בחגיגות של זוגות צעירים שקבעו מראש את חתונתם בתאריך המיוחד: 9.9.2009. באולם "פביליון" בירושלים חיכו 14 זוגות להתחתן מחר. מי שתפס את התאריך הוא יועצו של ראש העירייה ברקת. תופתעו לשמוע שהיו גם כאלו שבמקרה לחלוטין קבעו את התאריך שכולם כל-כך רוצים להתחתן בו

הצעת הנישואין הגיעה. אתם נרגשים וממהרים לספר לכולם כי בעוד מספר חודשים, תכריזו בפני העולם על אהבתם הנצחית. חשבתם שזה נגמר בזה?

אחד מהדברים הראשונים שעליו חושב זוג שזה עתה התארס, הוא בחירת התאריך של האירוע המיועד. בעוד שלרוב הדבר נחשב כ"ברירת מחדל" כיוון שהתאריך נבחר מתוך רשימת מועדים פנויים באולם או בגן האירועים, יש שיבחרו קודם כל את התאריך. 

יש אוהבים הבוחרים את היום המושלם לפי הקבלה והנומרולוגיה. ישנם הרומנטיים שיינשאו במועד המסמל עבורם משמעות ייחודית, וכמובן יש את אלו שתרים אחר התאריך שפשוט יהיה קל לזכור.

התשעה בספטמבר 2009 הוא תאריך שלבטח עונה על דרישות רבות. הוא נראה טוב על ההזמנה, כל המוזמנים יזכרו אותו ולא יפספסו חס וחלילה את החתונה, המיקום שלו בשנה מעניק לו יתרון בגלל שניתן עדיין לנצל את חודשי הקיץ החמימים, וזהו יום חול בין החופש הגדול לחגים, כולם עדיין בארץ.

בעוד שבשנה שעברה השמונה באוגוסט 2008 נפל בשלושת השבועות בהם אסור להתחתן לפי ההלכה, השנה לא היה זמן להתמהמה ואולמות סגרו אירועים בתאריך זה מבעוד מועד.

"התאריך נסגר שנה מראש"

שגית מרסיאנו, מנהלת התפעול והשיווק במרכז האירועים והכנסים "פביליון" בירושלים, מספרת שמחר יתחתן אצלם אבי סלמן, יועצו הפוליטי וחברו הקרוב של ראש העיר ניר ברקת. "הם סגרו את התאריך כשנה מראש, ואחריהם הייתה לי רשימת המתנה של 14 זוגות!", מספרת שגית. כך גם במרכז האירועים "קסיופאה" אשר יערכו חתונה שנקבעה כשנה וחצי מראש ועבור החלפת הטבעות שילמו הזוג יותר מהרגיל.

מנהל מרכז האירועים "שאטו" שבצומת ביל"ו מוטי מיכאלי סיפר כי שני האולמות הנמצאים במתחם המפואר הושכרו מלפני למעלה משנה לזוגות שביקשו לבוא בברית הנישואין בתאריך הזה. הביקוש מסתבר היה כה גדול כיוון ש"היו שרצו לקנות את התאריך מזוגות שכבר סגרו, אולם זה לא הצליח לאף אחד מהם", צחק מוטי.

גם אוריאל אברהם ותהילה טייב מקרית שמונה בחרו את תאריך חתונתם למעלה משנה לפני המועד. "היינו חכמים וקבענו הרבה זמן מראש", אומר אוריאל. "בחרנו תאריך שקשה להשגה", ואכן כך היה. מתברר שבאולמי "תהילה", שם יתחתן הזוג, הייתה דרישה גבוהה מאוד לאירוע ב-09.09.09 כיוון ש"בעל האולם התקשר להורים שלי לשאול אם אני מוכן לוותר על התאריך לטובת זוגות אחרים שהציעו לשלם סכומי כסף גדולים", אולם אוריאל ותהילה סרבו.

ובאופן מפתיע, ולצד אלו שחיכו זמן רב עד לאירוע המיוחל, נדב וליאל מירושלים שמתחתנים מחר ב"בית אנה טיכו" בעיר כלל לא תכננו להתחתן ב-9.9.09. "שני אחיה של ליאל באים במיוחד מארה"ב וכדי שהם יהיו בראש השנה, החלטנו על תאריך סמוך לחג", מספר נדב. בהתחלה קבעו הזוג בכלל על ה-10.9, אבל בשל אילוצים הקדימו ל-9.9 - את התאריך, כמו גם את חתונתם, הם בטוח לא ישכחו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד באותו נושא:

סוף העולם יגיע ב-9.9.09?