מוישי הקטן שואל על אמא ואבא

אנשי חב"ד אירגנו אתמול ערב הוקרה לפעילות של החסידות, וגייסו ארסנל של כוכבים - וגם ילד קטן אחד שסיפור חייו מרגש במיוחד. שיא הערב היה בשיר שהקדיש הזמר אברהם פריד למוישי, אך הכוכב הצעיר, שהיה עייף - פשוט נרדם

הרבה אישים בכירים ומפורסמים היו אמש בערב החגיגי שנערך באולמי "סיטי טאוור" ברמת גן, לרגל יום הולדתו של מייסד חסידות חב"ד. אלי יצפאן הנחה, שר המשפטים יעקב נאמן בירך, וכך גם חתן פרס נובל הפרופסור ישראל אומן והרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו.

אבל בין מאות המוזמנים, הכוכב המרכזי היה בן פחות משלוש. הילד מוישי הולצברג הגיע יחד עם סבא וסבתא שלו, שהפכו עבורו אבא ואמא, אחרי ששני הוריו - גבי וריבקי הולצברג - שליחי חב"ד להודו, נרצחו במתקפת הפיגועים במומביי.

כל הערב הייתה לצדו גם מי שהיא הרבה יותר ממטפלת עבורו, סנדרה שהצילה אותו אז מידי המחבלים. לאחרונה היא קיבלה הארכה נוספת לאשרת השהייה שלה והיא נשארת בארץ לצדו של מוישי.

מוישי שואל על ההורים, בעיקר כשמתקרבים החגים

שיא הערב היה השיר "תחזיק חזק עלה קטן שלי", אותו הקדיש הזמר אברהם פריד למוישי הקטן, אך בשל השעה המאוחרת - הכוכב עצמו נרדם. "הוא (מוישי) עדיין חש את הדברים, את הכאב", מספר סבו של מוישי, הרב שמעון רוזנברג. "מדי פעם הוא שואל על ההורים, בפרט כשמגיעים לימי שבת וחג".

בקרוב תמלא שנה לפיגוע הרצחני. סבא וסבתא של מוישי ממעטים לצאת לאירועים פומביים. הם מעדיפים שמוישי יגדל כילד רגיל ומודעים לכך שבכל מקום, כמו באירוע אתמול, מצלמים אותו וניגשים אליו.

חסידות חב"ד אמנם חגגה כאן אמש את ימי הבראשית שלה שהחלו לפני למעלה ממאתיים שנים, אבל באוויר ריחפו אמש רוחות הרבה יותר אקטואליות. הערב נועד גם להביע תמיכה בפעילות חב"ד רמת אביב, על רקע המתח הדתי חילוני שהתעורר שם בתקופה האחרונה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק