5 הרוגים בתאונת דרכים ליד ג'נין

אם ושלוש בנותיה מהגליל הגיעו, יחד עם קרוב משפחתן לביקור לרגל צום הרמדאן, התנגשו חזיתית במונית ונהרגו. ממצאי חקירה ראשונית של המשטרה הפלסטינית מצביעים כי התאונה נגרמה בשל חוסר זהירות של הנהגים

טרגדיה ברמדאן: ישראלית ושתי בנותיה נהרגו אמש בתאונת דרכים קטלנית באזור ג'נין. בנוסף, שני תושבי האזור נהרגו בתאונה. המשטרה הפלסטינית פתחה בחקירת נסיבות התאונה.

האם, ווידאד ג'ראר, בת 52 ובנותיה, ראשה ג'ראר בשנות ה-20 לחייה ואמני ג'ראר בשנות ה-30 לחייה מהכפר יפיע שבגליל, השאירו אחריהן ארבעה ילדים יתומים, אחים של ראשה ואמני שאביהם מת לאחרונה.

הנשים הגיעו בשעות הערב יחד עם הגבר הנוסף, ככל הנראה קרוב משפחתן, לבקר קרובי משפחה בעיר הפלסטינית כדי להשתתף בארוחת שבירת צום הרמדאן. בדרכם למקום התנגשו חזיתית עם מכוניתן במונית. מעוצמת ההתנגשות נהרגו חמשת הנוסעים ונהג המונית נפצע בינוני עד קשה.

בנוסף לביקור המשפחתי הגיעו הנשים לאזור לשם הכנות לקראת חתונה של ראשה שסיימה את לימודיה האקדמיים.

מחקירה ראשונית של כוחות המשטרה הפלסטינית הסיבה לתאונה הייתה ככל הנראה חוסר זהירות של שני הנהגים.

לא מגיעים ל-375

במסגרת המאבק בקטל בכבישים יצאו בשיתוף פעולה ממשלת ישראל,יחד עם עמותת "אור ירוק" ו"פורום פ.ע.ו.ל.ה" במטרה להעלות את המודעות הציבורית למניעת תאונות דרכים והצלת חיי אדם בכבישים.

כמידי שנה בתאריך 24 ביולי הכריזו הגופים על יום מודעות לבטיחות בדרכים וזאת תחת הסיסמה: בטיחות בדרכים - 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

השנה עמד היום המודעות בסימן: לא מגיעים ל - 375, מספר היעד שקבעה ממשלת ישראל להורדת מספר ההרוגים בשנת 2009.

עוד באותו הנושא:

ביהמ"ש גזר 4 שנות מאסר בלבד על הורג אב ובתו