כך נראה פרצופו של הנהג הישראלי

רבות מהתאונות בדרכים נגרמות בשל הגורם האנושי. תיעוד מיוחד מראה כי הנהג הישראלי הוא לרוב חסר מעצורים. נהגים שעוברים ברמזור אדום, נוסעים בתמרור עצור ומנפצים מצלמות מהירות. כך אנחנו נראים על הכביש

ישראל לא סתם נחשבת למדינה בה מסוכן מאוד לנהוג. הגורם האנושי בתאונות הדרכים הוא מכריע באירועים הקטלניים המתרחשים על הכביש. קלות הדעת של הנהג הישראלי הממוצע ואופן ההתנהגותו על הכבישים בישראל מסכנת בכל יום חיי אדם. התמונות שחושפת המשטרה וארגון "אור ירוק" מראות עד כמה הנהג הישראלי מסוכן. 

"בסביבות שש, שבע בבוקר, יוצאים הנהגים הלחוצים להגיע לעבודה", אומר רס"מ אבי בן עמי, שוטר במשטרת התנועה שפלה. "לנהגים יש סבלנות קצרה ופתיל קצר, נהיגה בריונית". במהלך שעות הבוקר המוקדמות מתחילים שוטרי התנועה לעצור את הנהגים שיעשו הכל כדי להגיע מספר דקות קודם למשרד.

יש נהגים שחושבים שהכביש שייך להם וחושבים שלעולם לא יצליחו ללכוד אותם, שהם למעשה "מעל החוק". ברוב הפעמים אחרי שהמשטרה עוצרת נהג על עבירת תנועה מתחילה גם מסכת תירוצים ארוכה ומפורטת, בתחום הזה הנהגים הישראליים הם בין היצירתיים ביותר.

הנהגים מאשימים את הכביש, את התמרורים ואת מזג האוויר, הם לעולם לא ייקחו את אחריות העבירה על עצמם. בין אם מדובר על נסיעה בתמרורי עצור או רמזור אדום, מבחינת הנהגים כאשר אין משטרה בודקת, אין סיבה לציית לחוק.

קיימים גם נהגים שאף משחיתים את מצלמות המהירות לאחר שנראו נוסעים במהירות מופרזת. ישנם גם כאלה ששותים אלכוהול ונוהגים, וכך מסכנים את החיים שלהם, וחייהם של אחרים. חלקם הגדול מתועד במצלמות. חלקם הגדול עוד יותר ממשיך בעבירות בלי שאף אחד ידע - עד התאונה הבאה.

עוד בסדרת הכתבות "נוהגים אחרת":

ענישה קלה לעברייני התנועה

מי מלמד את הילדים שלנו לנהוג?