סרט מלחמה: מלחמת השוטרים והחרדים בירושלים

בתחילת השבוע סערה י-ם כשחרדים זעמו על נתיחת גופה של נרצח. הצילומים שמתפרסמים היום מעידים על עוצמת הזעם של שני הצדדים: אבנים, נפצים, רימונים ואש כמו קרב של ממש. היום הודיע מנהיג העדה על הפסקת אש

קרב כחול-שחור: ההתנגשויות האלימות בין החרדים לכוחות המשטרה הגיעו בשבוע האחרון לשיא חדש. בליל ראשון, בעקבות ניסיונות המשטרה לפנות גופת נרצח לנתיחה שלאחר המוות בשכונת גאולה בירושלים, התעמתו הצדדים וכילו זעמם אחד בשני. היום מתפרסמות התמונות ממה שנראה כסרט מלחמה של ממש.

בסרטון הווידאו שצולם על ידי אתר חדשות 24 נראים חרדים מיידים אבנים לעבר כוחות המשטרה, שמצידם לא נשארים חייבים ומפזרים את ההפגנה ביד חזקה. חלקם אף נראים בסרטון הווידיאו מרימים אבנים מן הרצפה ומיידים אותם חזרה במפגינים החרדים.

עוד ניתן לראות בסרטון נפצים ורימוני הלם נזרקים ברחובות ירושלים במפגן אלים במיוחד. רחובות השכנה מתמלאים בעשן ונראים כמו סצנה מקרב של ממש.

הקץ למהומות?

הזעם בציבור החרדי מצטבר לאחרונה גם עקב פתיחת חניון קרתא בשבת ועל פי טענתם, אלימות המשטרה המוגזמת כלפיהם במהלך פיזור ההפגנות האלה וכנגד העצורים שנעצרים במהלכן. הערב נראה שיש סיכוי להפסקת אש בין הצדדים.

במהלך דיון בהארכת מעצרם של החשודים בעימותים בבירה התחייב היום הרב טוביה וייס, מנהיג העדה החרדית בעיר, כי מעתה ואילך לא ייצאו עוד חסידיו להפגין ולהתפרע ברחובות ירושלים.

בנוסף הורו בכירים נוספים בציבור למתן את העימותים בסופי השבוע מול השוטרים. על פי התכנון, לא יפגינו עוד החרדים מול חניון קרתא, אלא רק בפינת רחוב שבטי ישראל והנביאים.

בהכנת הידיעה השתתף משה נוסבאום

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק