האם והבת שנרצחו וגופותיהן בותרו הובאו למנוחות

בנוכחות דלה של בני משפחה וחברים, הובאו בצהריים למנוחות בבית העלמין ירקון ביאטריס ודניס רודוב, אם ובתה שגופותיהן נמצאו מבותרות לפני כשבועיים בפח אשפה ברמת גן ובנחל אלכסנדר. הגופות נקברו ללא הראשים של השתיים שעדיין לא נמצאו. "אני לא מאמינה שזה קרה, זה טירוף", אמרה מכרה של המשפחה

סוף עצוב: היום בשעות הצהריים הובאו למנוחות גופותיהן של ביאטריס ודניס רודוב, אם ובת שנרצחו וגופותיהן בותרו, על פי החשד על ידי בן זוגה של האם, אלי פחימה. הגופות נקברו ללא הראשים של השתיים, שלמרבה הצער עדיין לא נמצאו. בית המשפט האריך היום את צו איסור הפרסום על פרטי החקירה ב-10 ימים נוספים.

כ-100 בני אדם ליוו את השתיים למנוחות. למרבה ההפתעה, שוטרים לא נראו במקום. למרות הזמן שחלף מאז מציאת הגופות, רבים מאלו שהגיעו להלוויה עדיין לא מעכלים את הטרגדיה. דניס וביאטריס גרו ביחד, ולא היו להן קרובי משפחה רבים. "אני עדיין לא מאמינה שזה קרה", אמרה מכרה של השתיים. "זה פשוט מטורף".

"היא היתה אישה נחמדה מאוד, היינו חברות קרובות", סיפרה שכנה וחברתה לעבודה של ביאטריס, לילי רוסיאס. "היא תמיד היתה עוזרת לי עם הקניות ודואגת שהכל בסדר". כשנשאלה על אלי פחימה ענתה שהיא אף פעם לא אהבה אותו. "הוא היה לוקח לה כסף, לקח את האטו הראשון שלה והיה מתרברב, אבל אף פעם לא ידעתי אם הוא היה אלים כלפיה, כששאלתי היא לא ענתה, זה היה הסוד שלה".

"היתה אישה צנועה ומנומסת"

גם מוריס שעבד עם ביאטריס והיה חבר קרוב שלה סיפר: "כל האירוע קשה לי מאוד", ואז התיישב על ספסל והתקשה לקום במשך דקות ארוכות. "פגשתי את פחימה בחתונה של מכרה משותפת, לא אהבתי אותו, הוא כל הזמן דיבר 'כמה יש לי כמה אין לי', הוא היה נראה שוויצר, ולכן נרתעתי ממנו".

בהלוויה, כאמור, לא היו בני משפחה רבים. הרב במקום קרא קדיש ומנהלה של ביאטריס בעבודה ספד לה. "היא היתה אישה צנועה, בעלת נימוסים נהדרים שלא נתנה לדעותיה האישיות להפריע לעבודה הטובה שעשת. כולנו נתגעגע אליך", אמר.

 תפנית בפרשה? המשטרה הוציאה צו איסור פרסום

בשבוע שעבר פרסמנו פרסמנו כי ייתכן וקיימת תפנית בפרשת הגופות המבותרות. במשטרה אמרו כי נעצר חשוד נוסף שאינו קשור לחשוד המרכזי בפרשה אלי פחימה - אך הוא שוחרר במהלך החקירה.

במקביל ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של פחימה, על מנת לבצע פעולות חקירה נוספות. בשלב זה עדיין לא ברור כיצד ביצע פחימה, לכאורה, את הרצח, לפני שביתר את הגופות. פחימה עצמו ממשיך לכפור בהאשמות נגדו. "החשוד אינו קשור לעבירות המיוחסות לו", אמר מנחם רובינשטיין, פרקליטו של פחימה לחדשות 2 באינטרנט. "פחימה עונה על כל השאלות, לא כפי שמתנהג חשוד שרובצת על ראשו עננה".

פחימה יישאר במעצר בינתיים

רובינשטיין הוסיף כי למרשו יש אליבי לגבי מקום הימצאו בזמן רצח הנשים, וקרא למשטרה לאמת זאת ולהבין שלא מדובר בו. בנוסף, טען פחימה בדיון היום כי שוטר תקף אותו ובעט בו במהלך המעצר, וסירב להזדהות בשמו.

על השופט, כך נראה, לא עשו רושם התבטאויותיו של פרקליטו של פחימה, והוא קבע כי מעצרו יוארך ב-11 יום נוספים. "מאז הארכת המעצר הקודמת התבסס החשד נגד החשוד בצורה משמעותית, קל וחומר שנאסף עד כה, על מנת להמשיך את החזקתו במעצר", נימק השופט בהחלטתו.

הותר לפרסום: זהו "הרוצח המבתר"

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות