בלעדי: תמונות מפגישת אסף וליזה גולדרינג בבית הדין הרבני

תיעוד מיוחד: חודש אחרי שרצח את בתם המשותפת נעה, היה חשוב לליזה שמשפטו של אסף גולדרינג ייפתח כשהיא כבר לא נשואה לו. אתמול אישר בית הדין הרבני את הגט, בדיון שהיה למעשה המפגש הראשון של השניים מאז הרצח. צפו בתמונות מבית הדין הרבני

לפני קצת יותר מחודש הם נפגשו בפעם האחרונה, עד אתמול. אז הגיע אסף גולדרינג לדירתה של אשתו בנפרד בירושלים, כדי לקחת את בתו נעה בת ה-3 לסוף השבוע בבית במושב בצרה. אתמול הם נפגשו שוב: אסף - כשהוא נתון באזיקים ומלווה על ידי שוטרים ואנשי שב"ס, וליזה - מתוך תקווה לצאת מכאן כאישה גרושה, רגע לפני שמשפטו של בעלה לשעבר מתחיל.

"הוא אמר שהוא לא מוכן לתת גט, הוא היה עדיין בשלב הנקמנות בה", אומרת פרקליטתה של ליזה, עו"ד גילה נפתלין. לכן, עד הרגע האחרון חששו ליזה ועורכי דינה כיצד יתנהג אסף בדיון, אליו הגיע כשהוא מלווה בעורך דינו גדי זילברשלג. אבל הדיון היה קצר וענייני.

"ליזה הראתה לאסף תמונות - והוא פרץ בבכי"

אחרי הטקס הם שוחחו ארוכות בחדר נפרד. "היא הציגה בפניו... הוציאה לו תמונות של הילדה", מספרת עורכת דינה של ליזה. "תמונה אחת גדולה שלה, ועוד תמונה נוספת כשהיא מצולמת, ושם כתוב 'המשפחה שלי האהובה', משהו כזה. הוא פרץ בבכי".

בניגוד לפרסומים, בני הזוג לשעבר לא היו בהליכי גירושין בעת הרצח אלא פרודים בלבד, כך שלמעשה הדיון שנקבע מראש להיום היה אמור להשיג שלום בית. הרבנית ברוריה זבולוני (איפרג'ן) לקחה על עצמה לפתור את הסבך המשפחתי באופן אישי, ואף ביקרה מיוזמתה את אסף בבית הכלא. "הוא חייב לעשות את זה מרצונו ולא בכפייה", אומרת הרבנית למצלמת חדשות 2, "וכך היה, הוא אמר לה שהוא נותן לה את הגט ברצון".

בתום הדיון קיבלה ליזה את הגט המיוחל, ובני הזוג הוכרזו גרושים באופן רשמי. אסף גולדרינג, שסירב שוב לענות לשאלותינו, הוחזר אחר כבוד לתא מעצרו, שם יבלה את הימים הקרובים לקראת פתיחת משפטו, כבר בשבוע הבא. זו גם תהיה הפעם הבאה שבני הזוג - לשעבר - ייפגשו.

מקורביה של ליזה סיפרו לחדשות 2 כי קשה היה לה במיוחד להשתתף בדיון הזה, דווקא ב-1 בספטמבר, היום בו בתה נעה הייתה אמורה להתחיל שנה חדשה בגן.

הסיבה לרצח: התפרקות נישואי ההורים

כתב האישום שהוגש נגד אסף גולדרינג מפרט כיצד האב, שככל הנראה חשש מהתפרקות המשפחה ומכך שלא יראה את בתו נעה בת ה-3 איבד את עשתונותיו וחנק למוות את הילדה. בכתב האישום שהוגש לפני כשלושה שבועות מפורטת מערכת היחסים העגומה בינו לבין רעייתו לשעבר ליזה מיכאל. על פי כתב האישום, הסיבה לרצח הילדה האומללה הייתה פירוק הנישואין של ההורים.

"ביוני 2009 חזר גולדרינג לגור בבצרה בגפו", נכתב בכתב האישום. "באותה תקופה הבין שליזה תתגרש ממנו. הוא חשד כי היא מסיתה את בתו נעה נגדו וחשש שלא יפגוש בה יותר". כפי שפורסם בחוות הדעת הפסיכיאטרית שנערכה לגולדרינג, נקבע כי הוא ביצע את מעשיו בשל כעסו על אשתו ובני משפחתה, שלטענתו הרחיקו את נעה ממנו. "אסף היה מתוסכל", צוין בחוות הדעת.

כתב האישום המצמרר מתאר כיצד נטל גולדרינג ניילון נצמד, הידק אותו לפניה תוך שהוא חוסם את דרכי נשימתה. לאחר מכן, על פי כתב האישום, וידא כי לבה חדל לפעום, הסיר את הניילון, פשט את בגדיה המלוכלכים והלבישה בבגדים נקיים.

בני המשפחה עלו לקברה של נעה ז"ל

לפני כשבוע ציינה משפחתה של נעה ז"ל 30 יום להירצחה בבית העלמין קרית שאול בירושלים. ליזה, אמה של הילדה שנרצחה באכזריות, התייפחה על כתפיהם של בני משפחתה שליוו אותה אל הקבר.

אמה של ליזה, סבתה של הילדה, זעקה ליד הקבר וקולה השבור נשמע למרחקים בבית העלמין הכמעט שומם. בני המשפחה הביאו עמם לקבר תיק גב, שככל הנראה היה שייך לנעה הקטנה.

עוד באותו הנושא:

מיוחד: כתב האישום המלא נגד גולדרינג

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

חקירת המשטרה: "נעה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?