אבריו של אורי שלף ז"ל נתרמו: "זה ערך עליון"

ארונו של אורי שלף ז"ל, מנהל קבוצת הפועל תל אביב שהלך לעולמו, הוצב באולם הדרייב אין, שם עברו על פניו מאות לחלוק לו כבוד אחרון. אחיו גור ספד: "היית אדם ואבא נפלא, מה עכשיו?". משפחתו החליטה לתרום את אבריו

מאות בני אדם ליוו היום (שני) את מנהל הפועל תל אביב בכדורסל, אורי שלף ז"ל, בדרכו האחרונה. עוד לפני הלווייתו, הוצב ארונו באולם ה"דרייב-אין" בתל אביב, שם משחקת הקבוצה שהייתה כה מזוהה עמו. אחיו גור, כוכב העבר של מכבי תל אביב ספד לו, ומעטים יכלו שלא להתרגש מדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אורי שלף נפטר אמש באופן מפתיע מדום לב בגיל 43 בלבד. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים קטנים. "אח אהוב, אף אוהד לא ידע כמה רגישות הייתה בך, כמו שאנחנו האחים ידענו. ואף שחקן או מאמן לא יבין את טוב הלב והנתינה שלך, כמו שאחיינים שלך מבינים", ספד לו היום אחיו גור בצער.

"ומה עכשיו? השארת אימא שאתה כבר הדור השני שנלקח ממנה, השארת אישה ושני ילדים קטנים שכולי תקווה שיזכרו איזה אבא נפלא היית מאז שנולדו", הוסיף האח האבל, שגילה על מותו של אורי ז"ל במהלך שהותו בחו"ל, בעת שליווה כפרשן את משחקה של מכבי תל אביב בכדורסל.

משפחתו של שלף נענתה אמש לבקשת המרכז הלאומי להשתלות והסכימה לתרום את אבריו על מנת להציל חיים של אחרים, בין היתר משום שאורי החזיק בכרטיס אדי. "הלוואי ויכולנו לתרום את הלב הרחב של אורי. הסכמנו להציל חיים בכל דרך שרק אפשר. אורי איבד את אביו בהיותו בן 17, לפני 26 שנה. להציל חיים זה ערך עליון", סיפרה אמו נילי בדמעות.

שלף הוא דמות מוכרת בנוף הכדורסל המקומי והידיעה על מותו הכתה בתדהמה את הענף. את דרכו הראשונה בענף החל בגילאי נוער - בקבוצת הפועל תל אביב שעמה היה מזוהה לאורך הקריירה שלו. הוא שיחק במספר קבוצות שונות עד לפרישה ממשחק פעיל בשנת 1999. במקביל לקריירת המשחק, החל לאמן קבוצות נוער וילדים. לאחר פרישתו הסופית החל לשמש בתפקידי הנהלה, תחילה כמנכ"ל קבוצת הכדורסל של רמת השרון, ובהמשך היה ממובילי המהלך להקים את קבוצת האוהדים הפועל "אוסישקין" ת"א. היום הוא זכה לכבוד אחרון ממאות אוהדי הקבוצה שהגיעו להיפרד ממנו.