לקראת החג: חצי מיליון שקלים לחיילים נזקקים

לא פחות מחצי מיליון שקלים נאספו למען חיילים בודדים ונזקקים על ידי תורמי קרן היסוד, ובזכותם יקבלו 2,000 חיילים וחיילות תלושי קנייה לרשתות המזון ערב החג. את הפרויקט הובילה אשת ראש הממשלה שאמרה כי החלה בו אחרי ששמעה כי חיילים שנלחמו ב'צוק איתן' לא יכולים להרשות לעצמם ארוחת חג

התרומה לחיילי צה"ל שניתנה היום (עמותת בית חם לכל חייל)

חצי שנה אחרי חשיפת "מכתב החיילים העניים" בחדשות 2 online, מספר עמותות התגייסו ואספו סכום של חצי מיליון שקלים לחיילים בודדים ונזקקים בצה"ל. את הסכום תרמה קרן היסוד, בשיתוף עם קרן לב"י ועמותת בית חם לכל חייל בראשות שפרה שחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסכום שימש לרכישת תווי קנייה ברשתות השיווק לכ-2,000 חיילים וחיילות. את ההמחאה העניקה אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, שפעלה גם היא לגיוס הכספים. "אחרי מבצע 'צוק איתן' שמעתי שיש חיילים בודדים שנלחמו במבצע ואין להם ארוחת חג. לא רציתי לעבור על זה בשתיקה", אמרה נתניהו.

"עם עזרה גדולה אספנו מאות אלפי שקלים. אתם לא לבד כאן, כולנו איתכם. באתם לשרת את המדינה שלכם ושלנו וזה מחמם את הלב. אני מצדיעה לכם ואוהבת אתכם בשם כולנו", הוסיפה. "כולנו משפחה אחת גדולה. שיהיה לכם תמיד טוב ואם קשה לכם, אתם תמיד מוזמנים להרים טלפון ואנחנו תמיד נשמח לעזור".

"חיילי צה"ל זכאים להערכה כפולה כי הם החליטו לבוא ולשרת ולעזוב את משפחותיהם כדי להגיע הנה. זו זכות שיש לנו אותם כאן היום היה מאמץ שתווי הקנייה יגיעו לכל החיילים לפני החג", אמרה מפקדת קרן לב"י, אווה כהן שגם הודתה לשרה נתניהו על נכונותה לעזור. "התודה האמיתית מגיעה לתורמי 'קרן היסוד', אנשים עם לב רחב וחם ורגישות ונכונות לסייע", אמר אליעזר זנדברג, יו"ר קרן היסוד.