בלעדי: נהג מונית דורס מפגינים חרדים מול המצלמה

שוב זה קורה: אירוע חמור של דריסת מפגינים חרדים הלילה בירושלים נקלט בעדשות המצלמה. נהג מונית חלף ליד החרדים שהפגינו סמוך לזירת הרצח, האיץ ודרס שלושה מפגינים. בהמשך מתועדים השוטרים משליכים רימוני הלם, והמפגינים משיבים בנפצים. החרדים מדווחים על דריסה נוספת של אברך בעודו "מתבוסס בדמו". צפו בתיעוד הבלעדי

הנהג שדרס מפגין חרדי בסוף השבוע עדיין לא נתפס, אבל בעוד המשטרה ממשיכה לחפש אחריו, אנחנו מקבלים תיעוד לדריסה נוספת של מפגינים, הפעם מהלילה החולף, שמתפתחת גם לקרב רימונים ונפצים, והכל - לעיני המצלמות.

האירוע החמור התרחשה הלילה בשכונת גאולה שבירושלים, במהלך הפגנות ועימותים בין החרדים למשטרה. החרדים ניסו למנוע את נתיחת גופת הגבר שנרצח אמש בדקירות סכין. במהלך ההפגנה ניתן לראות בבירור נהג מונית שעבר בסמוך למפגינים, ולפי עדי ראייה ניצל את ההזדמנות לפגוע במפגינים.

נהג המונית פוגע - ומגביר מהירות

התיעוד, שהגיע לידינו מאנשי האתר החרדי "חדשות 24", מראה כיצד נהג המונית לא מאט כאשר הוא מבחין במפגינים. להיפך, ניתן לראות אותו מאיץ ופוגע בשלושה מפגינים. שניות אחר כך הוא נמלט מהמקום. רק במזל השלושה נפצעו באורח קל בלבד.

מיד לאחר האירוע מיהרו כוחות ההצלה, בסיוע כוחות הביטחון, להגיע לזירה על מנת לטפל בנפגעים. עדי ראייה במקום סיפרו לחדשות 2 כי חלק מהמפגינים הפריעו להליך פינוי הפצועים.

אך הדרמה לא הסתיימה שם. הצילומים מוכיחים כי מה שאירע ברחובות ירושלים היה לא פחות מקרב של ממש. בעוד הרוחות סוערות והאש מתלהטת, ניתן לראות איך מתוך טנדר משטרתי מושלך רימון הלם. החרדים דואגים להשיב מלחמה שערה - וזורקים נפצים לעבר השוטרים.

דיווח על "ניסיון רצח נוסף של מפקדי הגיסטאפו הציוני"

במקביל, החרדים מספרים על אירוע דריסה נוסף, שלא נקלט במצלמות. בפשקווילים שהופצו ברחבי הבירה, מדווח על "ניסיון רצח מס' 2 על ידי מפקדי הגיסטאפו הציוני". המודעה מספרת כי במהלך אותו הלילה, ניסה אברך לעצור בגופו את העברת גופת הנרצח לאבו כביר ונעמד מול "שריונית משטרתית".

בפשקוויל מפורט עוד כיצד "קלגסי המשטרה המשיכו בדהרה מטורפת, והאברך נתפס בשארית כוחותיו בסורגי השריונית". על פי המודעה, האברך נפל לאחר 200 מטרים ונדרס, "ובעודו מתבוסס בדמו, הגיע מכונית גיסטאפו נוספת שדרסה אותו בשנית".

החרדים יידו אבנים - השוטרים רימוני הלם

העימותים התרחשו בסמוך לזירת הרצח שאירע אמש בשכונת גאולה בירושלים, וכן בשכונת מאה שערים. עשרות חרדים יידו אבנים לעבר השוטרים, שמנגד השיבו ברימוני הלם כדי לפזר את ההמון. מספר שוטרים ומפגין חרדי אחד נפצעו קל. החרדים סירבו מחו על כוונת המשטרה להעביר את גופת הנרצח לנתיחה.

במהלך העימותים הציתו המפגינים ניידת משטרה שחנתה ברחוב דוד ילין בעיר, ושעסקה בחקירת הרצח. כוחות כיבוי השתלטו על האש, לרכב נגרם נזק - אך איש לא נפגע באירוע. מוקדם יותר הוצתו מספר פחי אשפה בבירה, במחאה על מעצרם של 11 מפגינים במהלך סוף השבוע האחרון.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק