שוב עימותים בי-ם: חרדים התפרעו בזירת הרצח

עשרות אנשי העדה החרדית הגיעו הלילה לזירת הרצח שאירע אמש בשכונת גאולה בבירה, יידו אבנים והתעמתו עם כוחות המשטרה. כמה שוטרים ומפגינים נפצעו. ניידת שעסקה בחקירת הרצח הוצתה. צפו בעימות בין החרדים לשוטרים

לא שקט בבירה: סמוך לזירת הרצח שאירע אמש בשכונת גאולה בירושלים, וכן בשכונת מאה שערים פרצו הלילה עימותים בין אנשי העדה החרדית למשטרה. עשרות חרדים יידו אבנים לעבר השוטרים, שמנגד השיבו ברימוני הלם כדי לפזר את ההמון. מספר שוטרים ומפגין חרדי אחד נפצעו קל. החרדים סירבו מחו על כוונת המשטרה להעביר את גופת הנרצח לנתיחה.

במהלך העימותים הציתו המפגינים ניידת משטרה שחנתה ברחוב דוד ילין בעיר, ושעסקה בחקירת הרצח. כוחות כיבוי השתלטו על האש, לרכב נגרם נזק - אך איש לא נפגע באירוע. מוקדם יותר הוצתו מספר פחי אשפה בבירה, במחאה על מעצרם של 11 מפגינים במהלך סוף השבוע האחרון.

סכסוך שהחל בבוקר - הסתיים בדקירה בערב

אמש נרצח בירושלים גבר בן 50, לאחר שנדקר על פי החשד בידי פלסטיני בן 23 תושב השטחים, בהוסטל בשכונת גאולה בירושלים. החשוד ברצח נמלט תחילה מהמקום, אך נעצר על ידי כוחות מג"ב כעבור מספר שעות של סריקות. הרקע למעשה ככל הנראה פלילי.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי בין הנדקר שהתגורר בהוסטל, ובין הדוקר שמועסק במקום, פרץ סכסוך כבר בשעות הבוקר. על פי החשד, בשעות הערב התפתחה כתוצאה מכך תגרה בין השניים שהובילה לדקירה. לפי העדויות, עובד נוסף שהיה במקום ניסה להפריד בין השניים - אך ללא הצלחה.

כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו לזירת האירוע בעיר. הצוותים הרפואיים ביצעו פעולות החייאה ארוכות בפצוע, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו במקום.