משטרת ישראל מציגה: חילוץ דרמטי בלב ים

יחידת השיטור הימי של משטרת מחוז תל אביב קיבלה במהלך השבת האחרונה קריאת מצוקה מלב ים. ספינת סיור שהוזעקה למקום זיהתה יאכטה מתמלאת בים ומתחילה לשקוע. צפו בחילוץ הדרמטי של השייטים שנתקעו בלב ים - עם הסוף הטוב

דקה מאוחר יותר, וזה עלול היה להיגמר באסון: יחידת השיטור הימי של המשטרה חילצה שייטי יאכטה רגע לפני ששקעו במצולות.

האירוע התרחש ביום שבת האחרון. ביחידת השיטור הימי של משטרת מחוז תל אביב התקבלה קריאת מצוקה ששודרה בערוץ השייט הבינלאומי, מיאכטה שנקלעה למצוקה. השוטרים מיהרו לעלות על ספינת הסיור למקום ממנו התקבלה הקריאה.

כעשרה קילומטרים מערבית לחופי נתניה התגלה לשוטרים המחזה: יאכטה שהתמלאה במים החלה לשקוע במהירות למצולות הים. בחילוץ מהיר, הצליחו אנשי השיטור הימי לפנת את השייטים כשהם בריאים ושלמים לעבר מצוף הצלה ומשם לספינת הסיור. רגעים אחר כך לא ניתן היה כבר לראות את היאכטה שנעלמה כולה לים.

"כמו הטיטאניק"

מפקד השיטור הימי תל אביב, רפ"ק פיני סולרסקי סיפר כי לאחר שנשמעה קריאת המצוקה הגיעו השוטרים ליאכטה תוך דקות ספורות. "על היאכטה היו שני אנשים ששייטו להנאתם וכנראה נכנס להם מים לפרופלור", הוא מספר. "אם הם היו מגלים זאת קודם אולי המקרה יכל להימנע, אך היאכטה פשוט החלה לטבוע".

"אחד השייטים שסובל מסכרת קיבל התקף של המחלה ולא הצליח לתפקד", מספר סולרסקי. "בינתיים החל בעל היאכטה לפעול כדי להוציא מים מהסירה, ומרוב הלחץ לא שם לב שהוא טובע", הוסיף.

"זה היה כמו הטיטאניק, אונייה שטובעת זה תמיד דבר שעצוב בלב לראות", אמר סולרסקי. "מה גם שאם היינו מפספסים בדקה היו השניים פשוט טובעים". עוד הוסיף כי בעל היאכטה היה נראה מדוכא "הוא אהב מאוד את היאכטה שלו".

בתחקור שלאחר האירוע התברר כי ההפלגה הבאה ביאכטה היתה אמורה להיות משפחתית. המשפחה כולה תכננה לשוט לקפריסין ולנפוש ביאכטה המשפחתית. לפי סולרסקי לו האירוע זה היה מתרחש עם כל המשפחה על הסיפון, הוא היה יכול להסתיים באסון.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק