המהומות בירושלים התחדשו: 14 חרדים נעצרו, 5 שוטרים נפצעו קל

עימותי השבת בירושלים התחדשו אחר הצהריים במלוא העוצמה, כאשר למעלה מאלף חרדים מפגינים סמוך לחניון קרתא ומתעמתים עם המשטרה. עשרות חילונים מתנועת "התעוררות" מפגינים בסמוך, והשוטרים חוצצים בין שני המחנות. עד כה נעצרו 14 חרדים ו-5 שוטרים נפצעו באורח קל. הבוקר נפצעה מרסיסים גם נוסעת במונית שחלפה במקום

אחר הצהריים התחדשו "מהומות השבת" בירושלים, והחרדים מחריפים את המחאה על פתיחת חניון קרתא בשבת.

למעלה מאלף מפגינים חרדים התאספו באיזור החניון, כשהם קוראים בקול קריאות "שאבעס", משליכים אבנים על כלי רכב חולפים, מנסים לחסום את הכניסה לחניון ומתעמתים עם כוחות המשטרה, שנמצאת במקום בכוחות מתוגברים ובסיוע אמצעים לפיזור הפגנות. עד כה נעצרו כ-14 מפגינים חרדים, ו-5שוטרים נפצעו באורח קל, שלושה מהם פונו לטיפול בבתי החולים בעיר.

כמה עשרות מטרים משם התמקמו כמה עשרות מפגינים חילונים חברי "פורום הארגונים למען ירושלים החופשית", שקראו קריאות תמיכה במדיניותו של ראש העיר ברקת, ונשאו שלטים בגנות הכפייה הדתית ובגנות השר לביטחון פנים, יצחק אהרנוביץ'.

על חלק מהשלטים נכתב "אהרנוביץ', אין נאמנות - אין אזרחות", ברמיזה ברורה לסיסמת הבחירות של "ישראל ביתנו", מפלגתו של השר לביטחון פנים. שוטרים חוצצים בין המפגינים החילונים והחרדים ומנסים למנוע עימותים ביניהם.

גם באיזור רחוב שבטי ישראל בפאתי שכונת מאה שערים, הפגינו למעלה מאלף חרדים במחאה על מדיניות ראש העיר, וגם שם נערכה המשטרה בכוחות גדולים למניעת הדרדרות במצב.

הבוקר: 2 חרדים עצורים, שוטר ועוברת אורח פצועים קל

גם הבוקר ואמש הפגינו החרדים, בשונה מהשבתות האחרונות ובעקבות קריאת הרבנים להחריף את המחאה. מאות חרדים הגיעו הבוקר לאזור שסמוך ל"חניון המריבה", לאחר ההפגנות האלימות אמש במהלכן נדרס אחד המפגינים ונפצע באורח בינוני בתאונת "פגע וברח". במהלך ההפגנה הבוקר נעצרו שני חרדים נעצרו על ידי המשטרה לאחר שעל פי החשד הפרו את הסדר במקום.

כבר משעות הבוקר המוקדמות התייצבו מאות שוטרים במקום כדי למנע הפרות סדר. שוטר נפצע קל בידו במהלך ההפגנה באיזור החניון, ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק. גם ברחוב בר אילן התחדשו ההפגנות: כ-200 חרדים הגיעו לרחוב שבטי ישראל הסמוך לשכונת מאה שערים. נוסעת במונית נפצעה קל מרסיסים לאחר שמפגינים יידו אבנים לעבר המונית בה נסעה. היא פונתה לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין-כרם.

 אמש: מפגין נדרס ב"פגע וברח"

מיד עם סיום התפילה בליל שיש בבתי הכנסת, יצאו מאות חרדים לרחובות במרכז ירושלים ונאספו סמוך לכיכר צה"ל. הם פתחו בקריאות "שבס" ו"חזרו בתשובה" לעבר העוברים והשבים. אחד המפגינים נשכב מתחת לגלגלי מכונית שעברה במקום ונפגע באורח בינוני.

בשונה מהשבתות האחרונות, החלו ההפגנות בערב שישי וזאת כצעד מחאה חריף נגד האלימות שנקטה המשטרה בעבר נגד המפגינים. למרות הקהל הרב שהגיע מרחוב שבטי ישראל ונאסף סמוך לבניין העירייה, לא נרשמו אירועים חריגים עם המשטרה.

אולם סמוך לשער שכם נפצע אחד המפגינים באורח בינוני לאחר שנדרס על ידי מכונית שנסעה בסמוך לקבוצת המפגינים. במשטרה עדיין לא יודעים לומר האם הנהג היה מודע להימצאות של המפגין תחת גלגלי המכונית והוא גרר אותו לאורח מספר מטרים.

הנהג נמלט מהמקום מחשש שיותקף על ידי החרדים. צוות של מגן דוד אדום הגיע למקום ופינה את האיש לבית החולים בעיר לקבלת טיפול לרפואי. המשטרה פתחה בסריקות בניסיון לאתר את הנהג. במקביל, כעבור יותר משעה, החלו המפגינים להתפזר לכיוון שכונת מאה שערים תוך ליווי אדוק של השוטרים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק