החרדים נערכים לסופ"ש סוער: "נמנע התפשטות הנגיף"

סוף שבוע סוער צפוי בירושלים: ראשי הנהגת המחאה החרדית נערכים להפגנות מסביב לשעון. "הם מדמים כי מכות עינויים ומאסרים ישתיקו את קול המחאה", נכתב בכרוזים שחולקו לתושבים. "זעקה אדירה תישמע מסוף העולם"

כרוז שהופץ בירושלים (צילום: "חדשות 24")

בעדה החרדית נערכים לעוד שבת סוערת: כבר הערב צפויה הפגנת מחאה באזור חניון קרתא, וגם מחר. "יהיו הפגנות, זו תהיה עליית מדרגה שאולי תשנה משהו אצל ראש העיר", אמר היום יו"ר "הוועד למען השבת", יוסף רוזנפלד בראיון לגלי צה"ל.

במקביל, הופצו בימים האחרונים כרוזים ומודעות בשכונות החרדיות, הקוראים להמון להגיע ולהפגין. "יש להעסיק את המשטרה 24 שעות, כדי לגבות ממנה מחיר על ההתעללות והכאת העצירים", קראו מארגני ההפגנות. המארגנים מתכננים להרחיב בסוף השבוע את ההפגנות כך ש"יתקיימו כמעט לכל אורכה של השבת, החל מקבלת שבת ועד להפגנת אחר הצהריים הקבועה המסתיימת במוצאי שבת", לדבריהם.

על פי "לוח הזמנים" שמתכננת העדה החרדית לסוף השבוע, ההתכנסות הראשונה צפויה להיערך כבר הערב בשעה 19:30 ברחבת מאה שערים - ומשם יעשו את דרכם לעבר חניון קרתא. בתום תפילת קבלת שבת ומעריב, מתכננים להציב באזור החניון משמרות מפגינים עד חצות.

גם בשבת בבוקר, החל מן השעה 9:00, התכנון הוא להרים במקום קול מחאה, כאשר בהמשך היום מתוכננים להגיע המונים על מנת לקיים במקום תפילת מוסף. עד תפילת אחר הצהריים, צפויים להישאר במקום מפגינים.

העלונים: "זעקת השבת עולה ובוהקת"

תחת הכותרת "יום שכולו שבת", חולקו ונתלו במהלך השבוע כרוזים רבים ברחבי השכונות החרדיות בירושלים. "זעקת השבת וירושלים עולה ובוהקת", נכתב בהם. "חובת היהדות החרדית לעשות כל שביכולתה לעצור את הנגיף מבעוד מועד".

בכרזות שנתלו נכתב עוד: "אוזני הראשים אטמה מלשמוע קול זעקתנו", והופנה גם מסר לכוחות המשטרה: "הם מדמים כי מכות עינויים ומאסרים ישתיקו את קול המחאה, אך חובת היהדות החרדית להגביר אותו". בכרזות נקראו המפגינים להשמיע "זעקה אדירה שתישמע מסוף העולם ועד סופו".

במשטרה, כבכל סוף שבוע בתקופה האחרונה, נערכים להפגנות המחאה. שם, וכן בעיריית ירושלים מקווים גם הפעם כי המחאה לא תצא מכלל שליטה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק