"איפה אתם הייתם ביום הולדת 23?"

היום זהו יום הולדתו ה-23 של החייל החטוף גלעד שליט, והיום - כמדי יום שישי - חזרו הפעילים להפגין מול בית ראש הממשלה. הנוכחות הייתה דלה, אך המסרים היו נוקבים. "האם גלעד עצמו יודע כי זה יום ההולדת שלו?", שאלו המפגינים

העם כולו עם משפחת שליט במילים, אך קצת פחות במעשים. רק כ-50 איש השתתפו בהפגנה המסורתית מול בית ראש הממשלה. כשברקע - יום הולדתו ה-23 של החייל החטוף.

המחאה כולה התנהלה בסימן יום ההולדת העצוב. בשלטים שהחזיקו הפעילים נכתב בין היתר "איפה אתם הייתם ביום הולדתכם ה-23?" ו-"יום הולדת בלי גלעד. עד מתי?". במהלך ההפגנה הורם אחד הפעילים על כסא 23 פעמים, ופעם נוספת "לשנה הבאה", מתוך כוונה ותקווה שאז כבר יחגוג בחיק משפחתו.

"האם גלעד עצמו יודע כי זה יום ההולדת שלו?", שאל פעיל המטה אלי גולשמידט בפני חדשות 2 באינטרנט. בהפגנה גם דאגו לשיר שירי יום הולדת בגרסתם היותר רלוונטית. בין היתר שרו הפעילים "היום יום הולדת, חג לא שמחה וזר לא פורח", תוך שהם מדגישים את ה"לא".

אביבי שליט לגלעד: "הייתה נער כשנפרדנו"

גם במצפה הילה ציינו אמש בעצרת מיוחדת את יום ההולדת. לאנשי היישוב הקטן הייתה רק בקשה אחת - לא לתת לו לחגוג עוד יום הולדת לבד.

במהלך הערב נשאה דברים גם אמו של גלעד, אביבה שליט. "גלעדי היקר שלנו, היית נער כשנפרדנו לפני 1160 ימים והיום אתה בחור צעיר ולמוד סבל", פתחה שליט את נאומה. "הערב כאשר אנחנו מציינים את יום הולדתך, אני מקווה שאתה שומע את קולי אי שם בחשיכה, רחוק שנות אור מאיתנו, מהחדר שלך שהכול בו קפא על מקומו. הגעגועים אליך הולכים ומתעצמים. הלילות הארוכים, החודשים והשנים".

"גלעדי, אני אומרת לך היום - כבר שילמת את המחיר הקשה והכואב שלא באשמתך. כבר שנה רביעית שאתה מופקר לגורלך, בודד ומבודד אי שם באפילה של עזה. אתה שילמת על כשלים שלא באשמתך, אתה נושא את העול על גבך הצר", הוסיפה.

"אני רוצה לבקש ממך גלעד סליחה שלא הצלחנו לשמור עליך ולמנוע את הסבל הרב שאתה עובר", סיפרה בעצב אביבה "סליחה שלא הצלחנו להחזירך למרות המאמצים הרבים שלא חסכנו. אני רוצה היום, גלעד, שאנו נמשיך ולא נרפה בעזרת הפעילים המסורים ללא הפסקה ללא ליאות וללא הנחות לאף אחד. נגמרו התירוצים גלעדי, אנו ממתינים בציפייה דרוכה לקראתך. אנחנו שולחים לך אנרגיות ועוטפים אותך בהמון געגוע".

ובאותה שעה, בבסיס הקרייה בתל אביב, התקיימה עצרת נוספת הקוראת לשחרורו. במטה לשחרור גלעד שליט, "צבא החברים", התאכזבו ממספר המשתתפים המועט בעצרת, פחות מ-100 אנשים. בקרייה הניפו שלטים, החזיקו  נרות וושרו "היום יום הולדת לגלעד".

דיווח: משעל יצא לקהיר לאשר העסקה

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הווידאופדיה: מרוואן ברגותי

הווידאופדיה: העסקה להשבת החטופים 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק