הכבאים מזהירים: "אירוע הנוער הקרוב - סכנה ברורה ומיידית"

בעיריית ירושלים הודיעו כי בכוונתם לקיים כמתוכנן את אירועי "בירת הנוער" בסוף השבוע הקרוב, למרות שביתת הכבאים - שלא שולחים כוחות לאבטח את האירוע. "מחסור בכבאית הוא סכנה למשתתפים", אומרים במכבי האש. "עיריית ירושלים עוקרת באופן בוטה את החוקים"

שריפה, ארכיון (חדשות 2)

ירושלים מנסה להתעורר מקורי השינה אשר עושה רושם שאופפים אותה כבר תקופה ארוכה, בעזרת סדרה של הופעות ואירועים אשר חותמים את אירועי הקיץ בבירה. פסטיבל "בירת הנוער", אחד מן האירועים הקרובים המתרחשים בסוף השבוע הקרוב, הוא אירוע שמזמן אלפי צעירים אל גן העצמאות בעיר בסוף השבוע הקרוב להופעות ובילוי במקום.

לצערה הרב של העירייה, יש מי שכביכול "מקלקלים" את האווירה החגיגית: שביתת הכבאים, אשר מונעים עקב כך הגעה של כבאית למקום החגיגה. בעירייה, למרות הכל, מתככנים לקיים את האירוע הגדול כמתוכנן.

"מחסור בכבאית הוא סכנה למשתתפים", אמר אסף אברס, דובר כבאות ירושלים, לחדשות 2 באינטרנט. "עיריית ירושלים עוקרת באופן בוטה את החוקים, הרשות היחידה שיכולה לבטל החלטה על נוכחות כבאית במקום היא רק של מפקד כיבוי אש ולא מנהל אגף רווחה כזה או אחר".

עוד מציינים בכיבוי האש, "יש פה סכנה ברורה ומיידית, הולכים להגיע אלפי בני נוער, ישנם עשרות כבלי חשמל באזור שפוטנציאלית מהווים סיכון על הפוקדים את המקום, גם דחיסה של אנשים במקום אחד זה אקט מסוכן מאד כאשר אין כבאית שאמורה לפקח על האירוע".

שר הפנים מתעלם

הכבאים מוחים על קיצוץ משמעותי לדבריהם של 30 מיליון שקלים בתקציבם, זאת בעקבות החלטת משרד הפנים לקצץ בתקציבי רשויות הכיבוי. בדוברות כיבוי אש מציינים כי הם פנו לחברת הכנסת שלי יחימוביץ', שאישרה בפניהם שתגיש שאילתא לשר הפנים עקב התעלמותו החוזרת ונשנית מבקשותיהם עד כה.

אירוע אחד שכבר חווה את עיצומי הכבאים היה המשחק המרכזי בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב, אז אבטחו את המגרש, "מאבטחים שהוכשרו לטפל במקרה של שריפה", סיפרו אז המארגנים.

העירייה לוקחת אחריות

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי, "העירייה היא שאחראית לתת רישיון לאירוע והיא זאת שאמורה להחליט באם האירוע יתקיים או לא".

מעיריית ירושלים מוסרים בתגובה לדברים, "לאחר בחינת הסוגיה על ידי הגורמים המוסמכים, נמצאו חלופות אשר נותנות מענה מספק בשעת הצורך. עיריית ירושלים נערכה בהתאם להנחיות המקצועיות והחלופות המתבקשות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק