משפחת טופז עלתה לקבר: "אין צדיק שלא חטא"

משפחתו של מי שהיה "הראשון בבידור" קמה הבוקר מהשבעה וערכה אזכרה בקברו. עשרות בודדים של מכרים ובני משפחה פקדו את בית העלמין, ובהם גם ידוענים. אחיו ספד לו: "ראשי התיבות של שמך הם 'דרך טובה', וזו הדרך שננסה להנחיל", אמר

שבוע להתאבדות: משפחתו של דודו טופז ז"ל קמה הבוקר מהשבעה ועלתה לקברו. עשרות בודדות של משתתפים הגיעו לאזכרה בבית העלמין ירקון להביע הזדהות עם בני המשפחה, ובהם גם ידוענים. בין היתר נצפו הבוקר מגישת הטלוויזיה קרין מגריזו והזמר אבי טולדנו.

"אין צדיק שלא חטא", אמר מיקי גולדנברג, אחיו של טופז, מעל קברו. "גם לי עשה דודו דברים שכן כאבו, אבל האהבה שלו ריככה את הכאב". גולדנברג גם מתח ביקורת על גופי התקשורת שלא רצו להשיב את טופז למסך בשנים האחרונות: ""הוא הבטיח לנו שכמו שהוא היה בזמן האחרון 'אחד נגד מאה', הוא עוד ישוב להיות 'כוכב נולד'. עכשיו, כשהוא עם 'האח הגדול', הוא יחזור להיות 'הראשון בבידור' ", אמר.

"ראשי התיבות של שמו של דודו הם ד"ט", אמר גולדנברג. "אלו הם גם ראשי התיבות של המילים 'דרך טובה', וזו הדרך אותה ננסה להנחיל", הוא הוסיף. בהמשך, ניסה אחיו של טופז להנמיך קצת את גובה הלהבות נגד התקשורת, כשפנה לעיתונאים שסיקרו את האזכרה: "אני בטוח שלא הייתם רוצים להיות כאן, והייתם רוצים לסקר דברים טובים יותר. אני מקווה שנוכל לעזור בזה".

טובי האמנים ואנשי התקשורת מנחמים

במהלך השבעה, זרם המבקרים לדירתו של טופז לא פסק. אמש הגיעו לביתו של הבדרן ששם קץ לחייו, יו"ר האגודה למען החייל השר וחבר הכנסת לשעבר תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, שסיפר על פגישתו הראשונה עם טופז. קהלני השתתף בצער המשפחה והדגיש כי צריך לזכור את ימיו הטובים והיפים יותר של "הראשון בבידור". "מותו הוא אבידה גדולה למדינת ישראל", אמר.

מוקדם יותר הגיעה לחלוק כבוד לטופז הזמרת מאיה בוסקילה. "הוא נתן לי את ההזדמנות הראשונה שלי בטלוויזיה", סיפרה בוסקילה מחוץ לביתו. בוסקילה, כמו רבים מחבריו הטובים של "הראשון בבידור", לא גיבשה עדיין דעה נחרצת באשר למעשים בהם הואשם טופז. "זה מאוד מבלבל", היא אמרה, "זו מעורבות רגשית מאוד מורכבת - מצד אחד, הוא עשה טעות, אבל מצד שני - הוא עשה לי לפחות דברים מאוד טובים". בסופו של דבר החליטה הזמרת להגיע לשבעה כדי להביע את תנחומיה למשפחתו של מלך הרייטינג.

בין המבקרים שפקדו את בית האבלים השבוע היו גם הבדרן שלום אסייג, אברי גלעד, שלמה ארצי, מני פאר, פנינה רוזנבלום, צחי נוי, אמנים ואנשי תקשורת נוספים.

אורח יוצא דופן בשבעה היה אדם מזוקן וארוך שיער בשם יצחק מזרחי, שקיים טקס סיאנס בשידור חי לפני מספר שנים בתכניתו של דודו טופז.

"דודו היה פדנט, הוא הקפיד לבדוק אותנו גם לפני השידור והתאמנו יחד והראינו לו מה אפשר לעשות", אמר. היום, כמה שנים אחרי, חזר יצחק מזרחי לביתו של טופז לאחר שבנו יהונתן הזמין אותו וביקש ממנו לערוך סיאנס נוסף, שאולי יביא לפגישה מחודשת בין האב למשפחתו.

מזרחי סיפר, "בשלב זה אין דיני ההלכה מאפשרים לקיים סיאנס, אלא רק לאחר 30 יום לפחות. היהדות גם אינה מרשה לזמן בן אדם ספציפי, אבל יש דברים לגרום לבן אדם להגיע גם בלי הזמנה ספציפית. אבל אני מניח שכמו שאני מכיר את דודו, הוא ירצה לבוא".

מאיה בוסקילה: הוא נתן לי הזדמנות

שלום אסייג ביקר בבית של טופז: "באתי לנחם"

אברי גלעד ושלמה ארצי הגיעו לנחם את משפחת טופז

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק