משרד הפנים מציג: תעודה ללא כיסוי

עשרות אזרחים שהנפיקו תעודות זהות קיבלו ממשרד הפנים את התעודה והספח ללא כיסוי הפלסטיק הכחול. הסיבה: המפעל שמייצר את הכיסויים נקלע לקשיים כלכליים ונוצר מחסור בכיסויים

יש כיסוי לתעודה? (חדשות 2)

הביטוי "תעודת זהות כחולה", המהווה שם נרדף לאזרחות הישראלית של תושבי המדינה, הפך, בשקט בשקט, ללא רלוונטי עבור חלק מהאזרחים, לפחות באופן זמני.

מסתבר שתעודות הזהות החדשות שמנפיק בימים אלה משרד הפנים בלשכות השונות ברחבי הארץ נמסרות ללא כיסוי הפלסטיק הכחול. הסיבה: קשים כלכליים אליהם נקלע המפעל המייצר את הכיסויים.

"הגענו להוציא תעודת זהות ראשונה לבן שלי שמלאו לו 16, הוא היה נרגש וחיכה זמן רב לרגע הזה כי חלק מהחברים שלו כבר הוציאו תעודת זהות", סיפר תושב צפון לחדשות 2 באינטרנט. "למרבה ההפתעה, הושיטה לו הפקידה את הדפים של תעודת הזהות בלי כיסוי. כששאלנו מדוע אינו יכול לקבלת תעודת זהות מכובדת ועטופה בפלסטיק הכחול, אמרו לנו במשרד הפנים שיש מחסור, ושבשלב זה יסתובב בלי העטיפה".

הבן המאוכזב נאלץ להסתפק בתעודת זהות ללא הכיסוי הכחול. "לדעתנו זו בושה שכך מחלקת מדינת ישראל תעודת זהות לתושביה", הוסיף האב. "זה נראה קצת מזלזל שמסמך רשמי כמו תעודת זהות לא זוכה לכבוד הראוי לו".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי "עקב בעיה כלכלית של המפעל המייצר נרתיקים לתעודות זהות, נוצר מחסור זמני בנרתיקים בחלק מהלשכות. עובדי לשכות רשות האוכלוסין וההגירה ברחבי הארץ רשמו את פרטיהם של אזרחים להם הוצאו תעודות זהות, וישלחו את הנרתיקים בדואר בימים הקרובים".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק