משפחתה של נעה ז"ל ציינה 30 יום להירצחה

30 יום לאחר שהובאה למנוחות, הגיעו היום אמה של נעה ז"ל ובני משפחתה לקבר הקטן בבית העלמין גבעת שאול בירושלים. המשפחה נשאה איתה תיק גב קטן, שכנראה היה שייך לנעה

כמה עשרות מבני משפחת מיכאל, קרובים וחברים הגיעו הבוקר לבית העלמין גבעת שאול בירושלים, לגילוי המצבה של נעה ז"ל במלאת 30 להירצחה. ליזה, אמה של הילדה שנרצחה באכזריות, התייפחה על כתפיהם של בני משפחתה שליוו אותה אל הקבר.

אמה של ליזה, סבתה של הילדה, זעקה ליד הקבר וקולה השבור נשמע למרחקים בבית העלמין הכמעט שומם. בני המשפחה הביאו עמם לקבר תיק גב, שככל הנראה היה שייך לנעה הקטנה.

אסף גולדרינג הואשם שחנק את נעה באמצעות ניילון נצמד

כתב אישום חמור הוגש החודש נגד אסף גולדרינג, בגין רצח בתו נעה. כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה מגולל את מערכת היחסים בין גולדרינג לאשתו לשעבר ליזה, ותולה את הסיבה לרצח בהתפרקות יחסיהם.

"ביוני 2009 חזר גולדרינג לגור בבצרה בגפו", נכתב בכתב האישום. "באותה תקופה הבין שליזה תתגרש ממנו. הוא חשד כי היא מסיתה את בתו נעה נגדו וחשש שלא יפגוש בה יותר".

מכתב האישום עולה שבהתאם להסדר בין אסף לליזה, ב-24 ביולי לקח גולדרינג את נעה אליו ובסמוך לשעה 2 לפנות בוקר, על רקע התפרקות התא המשפחתי, עלתה בלבו ההחלטה להורגה על מנת לפגוע בליזה.

כתב האישום המצמרר מתאר כיצד נטל גולדרינג ניילון נצמד, הידק אותו לפניה תוך שהוא חוסם את דרכי נשימתה. לאחר מכן, על פי כתב האישום, וידא כי לבה חדל לפעום, הסיר את הניילון, פשט את בגדיה המלוכלכים והלבישה בבגדים נקיים.

הרצח שזיעזע את המדינה

בסוף חודש יולי האחרון נמצאה נעה גולדרינג בת השלוש ללא רוח חיים בבצרה, לאחר של פי החשד אביה אסף, שניסה באותו הזמן לשים קץ לחייו. בסביבות השעה 10:30 בבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

מיוחד: כתב האישום המלא נגד גולדרינג

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד