בקרוב בישראל: שוטרים על סגווי

משטרת ישראל פרסמה בימים האחרונים מכרז לרכישת רכבים "דו גלגליים חשמליים" - סגוויי. במספר לא קטן של ערים גדולות בעולם כבר נעשה שימוש נרחב בכלי, ובמשטרה יבדקו לאחר תקופת ניסיון האם להתייעל ולרכוש את הסגוויי - גם בשביל השוטרים הישראלים. הדרישות במכרז: רכבים ניידים, בולטים וידידותיים לסביבה

שוטרים גרמנים על סגוויי. בקרוב אצלנו? (AP)

שוטרים על גלגלים - גם בישראל? לאחר שהוכנס בתקופה האחרונה לשימוש ביחידות משטרתיות ברחבי העולם, מתכננים גם במשטרת ישראל לרכוש את רכב ה"סגוויי" הדו-גלגלי בשביל השוטרים.

המשטרה פרסמה אתמול מכרז בו נכתב כי "משטרת ישראל מבקשת לקבל מידע ולהשיג יכולת בנושא כלי רכב חשמלי דו גלגלי, שישמש את השוטרים בעת ביצוע פעולות סיור ואכיפה".

עוד נכתב כי, "הדרישה היא למערכת גלגלית חשמלית בהתאם למגמה הירוקה שמובילה משטרת ישראל, שעליה עומד השוטר באופן ישיר ובטוח בעת הנסיעה לצורך בולטות ונראות בשטח".

ניידים ומוגנים מפני גניבות

דרישה נוספת של המשטרה היא כי "ניתן יהיה להוביל לפחות שתי מערכות בו זמנית לשטח הפעולה בכלי רכב מסחריים של משטרת ישראל, דוגמת סיטרואן ברלינגו, או דגמים שונים של רכבי טויוטה מסחריים" - ניידות משטרה.

במשטרה גם מבקשים שלסגוויי הניסיוני תהיה, איך לא, מערכת הגנה מפני גנבים. לעיתון "מעריב", שפרסם הבוקר לראשונה את הידיעה, נמסר כי השלב הראשון של הניסוי ייארך בין שלושה לשישה חודשים, ואחריו יוחלט סופית אם שוטרי הבילוש, הסיור והתנועה ינועו ברחובות על סגוויי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק