נהג שדרס למוות אב ובנו התקשר מודאג למשטרה: "נדמה לי שפגעתי במשהו"

במשטרה קיבלו שיחת טלפון שנשמעה שגרתית: על הקו היה נהג שדיווח כי פגע בדבר מה ליד אליקים. לאחר סריקות נמצאה גופתו של אריה אכדרי. מאוחר יותר אותרה גם גופת בנו עידו. על פי החשד, נרדם הנהג בנסיעה ופגע בשניים

הנהג שפגע אמש בצפון בשני הולכי רגל למוות אפילו לא דמיין שזה מה שאירע כשהרגיש משהו תוך כדי הנסיעה. רק לאחר שהזעיק את המשטרה נמצאו שתי גופות שרועות על הכביש. מאוחר יותר התגלתה הטרגדיה הנוראית: שני ההרוגים הם אב ובן - אריה אכדרי בן 51 ועידו בן 24 .

נהג הרכב המסחרי, תושב אחד הכפרים בגליל בן 41, נעצר בחשד כי נרדם במהלך הנסיעה, סטה ממסלולו והתנגש בהולכי הרגל. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

לטענת הנהג, הוא נסע בכביש 70 מכיוון דרום לצפון. בשלב מסוים, כשעבר סמוך ליישוב אליקים, הרגיש כי מכוניתו פגעה בדבר מה בחוזקה, אבל לא הצליח לראות סביבו דבר. מודאג הוא התקשר למשטרה, ודיווח שפגע בעצם לא מזוהה.

שוטרים שהגיעו למקום החלו לסרוק את האזור במטרה לגלות במה פגע הנהג. הם חשבו שימצאו שם גלגל או אולי בעל חיים שנקלע לנתיב הנסיעה. אולם למרבה הצער, כעבור זמן קצר גילו השוטרים במרחק 100 מטרים מהמכונית גבר מוטל בתעלה שבצד הכביש כשסימני חבלה על גופו. תוך זמן קצר הבינו כי הגבר כבר לא בין החיים.

צוות של מד"א שהגיע למקום ניסה לבצע בו פעולות החייאה, אך נראה שהפגיעה הקשה שספג והזמן הרב יחסית ששכב בתעלה לא הותירו לו סיכוי רב, והצוות נאלץ לקבוע את מותו.

האח זיהה את בני משפחתו

תושב האזור שהגיע למקום התאונה זיהה שמדובר באחיו, וסיפר לשוטרים שהוא נעדר מאז שיצא להליכה עם בנו. בעקבות המידע הרחיבו השוטרים את הסריקות וכעבור זמן קצר מצאו את גופת הצעיר, בשנות ה-20 לחייו, מוטלת ללא רוח חיים אף היא בצד הכביש.

"הרכב נראה כאילו הוא נכנס בקיר - הוא כנראה נסע במהירות ממש גבוהה", סיפר מתנדב זק"א שהגיע למקום התאונה. "הצוותים פינו את גופת האב, ואחרי כשעה הגיעו בני המשפחה למקום וסיפרו שהאב יצא להליכה עם הבן, והם התחילו לחפש את הבן".

מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי נהג המכונית סטה מהנתיב ודרס את שני הולכי הרגל שצעדו לצד הכביש. "הנהג הפוגע, בן 41 תושב האזור שלא נפגע בתאונה, עוכב במקום לגביית עדות והועבר לתחנת עפולה", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר משטרת העמקים, פקד דורון מלכה. "המשטרה ממשיכה בחקירת נסיבות התאונה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק