תיעוד: כך חולץ פצוע התאונה מהתהום

בתאונת הדרכים הקטלנית לפנות בוקר בזכרון יעקב נהרג יהונתן עזרא, בן 17 וחצי, וחברו מיכאל לדני נפצע קשה. הרכב בו נסעו השניים התהפך מסיבה לא ברורה לתהום של 60 מטרים. אנשי החילוץ וההצלה שהגיעו למקום נאלצו לעשות שימוש בציוד הידראולי ולערוך "מסע אלונקות" לאורך 300 מטר כדי להציל את חייו של הפצוע. כך זה נראה

סוף שבוע עקוב מדם בכבישי ישראל: שני בני אדם נהרגו ושניים נוספים נפצעו קשה, בתאונות דרכים שאירעו הלילה. בזכרון יעקב התהפך רכב פרטי והדרדר לתהום בת 60 מטרים, ובסמוך לבית דגן נדרס למוות הולך רגל צעיר בן 16.

בסמוך לשעה 05:00 לפנות בוקר התקבלה קריאה במגן דוד אדום על רכב פרטי שהתהפך בשכונת עדן בזכרון יעקב, והידרדר לתהום של וואדי סמוך. לצוותי ההצלה שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו של הנהג, ולנסות להציל את הנוסע שהיה לצידו, שהיה במצב קשה.

בשעות הצהריים הותר לפרסום שמו של ההרוג - יהונתן עזרא, בן 17 וחצי מזיכרון יעקב. חברו, מיכאל לדני, הוא שנפצע קשה.

"מסע מפרך במדרון תלול לחילוץ הפצוע"

"במקום נראה מחזה מחריד של רכב פרטי, שמסיבה לא ברורה איבד שליטה ועף למדרון תלול מאוד בעומק של כ-60 מטר", סיפר לחדשות 2 להב דודו וענונו, דובר כבאות הצלה וחילוץ חדרה, שהגיע למקום התאונה לפנות בוקר.

"הכבאים שהגיעו למקום ירדו לתהום עם ציוד חילוץ הידראולי (מפסקים וחותכים) על מנת לחלץ את הלכודים", הוסיף וענונו. "הכבאים זיהו 2 נפגעים: הנהג שהיה הרוג, וחברו שהיה פצוע קשה - אך עדיין בהכרה".

"בכביש אין מעקה בטיחות"

בשלב ראשון בחילוץ הסבוך, הועלה הפצוע על אלונקה ונלקח במסע מפרך במדרון תלול עם דרדרת אבנים לעבר רכב שטח שהיה במרחק של 300 מטר. במקביל חולץ ההרוג ונלקח גם הוא בעזרת אלונקה באותה הדרך. דובר מכבי האש בחדרה ביקש להדגיש כי "לפני מספר חודשים נקראנו לארוע דומה באותו המקום. בכביש למעלה אין מעקה בטיחות - ואולי הפעם מישהו יתן את הדעת על כך".

בשלב זה עדיין לא ברורה הסיבה לסטייה של הרכב מנתיב הנסיעה והתהפכותו לתהום. המשטרה בודקת אם נהג הרכב שנהרג נהג בשכרות או נרדם על ההגה, מה שעשוי להסביר את הסטייה הקטלנית מהנתיב. חקירת נסיבות התאונה נמשכת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק