השר אהרונוביץ': "הוריתי באופן אישי לשמור על טופז"

בריאיון ל"אולפן שישי" אומר השר לביטחון פנים: "דיברתי אישית עם ראש השב"ס, וביקשתי לפקוח עליו עין". ועדת הבדיקה המיוחדת שהוקמה בעקבות התאבדות טופז נתקלת בקשיים, על רקע הגילוי כי לא קיימת כל הקלטה של רגעיו האחרונים. ביום שלישי היא צפויה להגיש ממצאים ראשוניים

האם שומריו של טופז נרדמו על המשמר? יום לאחר התאבדותו של דודו טופז בתא המעצר נודע כי שתי מצלמות האבטחה שעמדו בחדרו ככל הנראה כלל לא פעלו. חברי ועדת החקירה של השב"ס שתכננו להתבסס על צילומי הוידיאו גילו שהם אינם קיימים, ולכן לא קיימת כל הנצחה לרגעיו האחרונים.

למרות ששתי מצלמות האבטחה שהותקנו בחדרו אינן צילמו את המקלחת בה התאבד טופז, היה ניתן להיעזר בצילומים כדי לראות כיצד לקח את הכבל מהקומקום החשמלי שהיה בחדרו. כעת יצטרכו החוקרים לנתח את ממצאי האירוע ללא עדות מצולמת.

על פי הערכות הדו"ח המסכם של הוועדה לא צפוי להעלות מסקנות מיוחדות בנוגע לנסיבות מותו של הבדרן. ועדת הבדיקה אמורה להגיש ביום שלישי ממצאים ראשונים של חקירת ההתאבדות, ובעוד עשרה ימים את המסקנות הסופיות.

במשך שבועיים היה דודו טופז כפות באזיקים בידיו ורגליו כמעט 24 שעות ביממה. הוא נשלח למספר בדיקות פסיכיאטריות ולפי כל הערכות של המומחים הוא אינו נמצא מסוכן לחייו. לא הייתה כל המלצה על ידי בעלי המקצוע שבדקו אותו, לשלוח אותו לאשפוז. 

מקרה טרגי

בראיון ל"אולפן שישי" התייחס השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' למאמצי החקירה של השב"ס בנוגע לחקירת מותו של טופז. "המקרה הוא טרגי", אומר אהרונוביץ'. "השב"ס היה צריך לשמור על חייו של טופז. נקודה. אני מכיר בעובדות אלו".

לדברי אהרונוביץ', במהלך השנה האחרונה בוצעו 750 ניסיונות התאבדות בין סורגי הכלא ומתוכם רק שמונה עצורים הצליחו לשים קץ לחייהם. "אמרתי באופן אישי לנציב שב"ס לפקוח עין על דודו טופז", מספר אהרונוביץ', אך לדבריו כל המאמצים שנעשו לא היו מספיק כדי למנוע מטופז לממש את תוכניתו.

בראיון התייחס לראשונה אהרונוביץ למקרה הרצח שעדיין לא פוענח במועדון הנוער ההומו לסבי בתל אביב. "על סמך ידיעה אני אופטימי לגבי החקירה של הרצח בבר נוער", אומר אהרונוביץ'. עוד הוא מתחייב כי ינסה לעזור בבניית תחושת ביטחון ברחובות לאחר החודש האלים שעבר על תושבי ישראל.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

סנגורו: "אסרו עליו לפגוש את ילדיו"

ניתוח כתב היד של טופז: "תשו כוחותיו מהמלחמות הפנימיות שלו"

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור