איך הגיע רכב לגשר בצומת גלילות?

תאונת דרכים לא שגרתית היום בצומת גלילות: גבר כבן 47 נסע ככל הנראה במהירות מופרזת, סטה מהדרך ואיכשהו עף באוויר ו"הצליח" לטפס כעשרים מדרגות בגשר להולכי רגל. ברכבו נמצאו מספר בקבוקי אלכוהול חצי ריקים, הנהג עצמו נפצע בינוני עד קשה ופונה לטיפול רפואי

לצערנו ישראל מורגלת לתאונות דרכים כמעט מדי יום ביומו. אלא שהתאונה הזו, בה נפגע נהג באורח בינוני עד קשה, הצליחה להפתיע גם את מי שראה לא מעט תאונות בחייו.

התאונה יוצאת הדופן אירעה סמוך לשעה 14:30 אחר הצהריים בכביש 5 לכיוון מערב, בסמוך לצומת גלילות. מסיבה שעדיין איננה ברורה, נסע נהג רכב מסוג טויוטה קורולה במהירות, שלפתע סטה מהדרך, עלה על אי תנועה ומשם התהפך למדרגות גשר הולכי רגל במקום.

"בדיוק חזרתי מהקולנוע", מספר דורון רוזנברג בן ה-17 מתל אביב, שהיה עד ראייה לתאונה. "ראיתי את הנהג נוסע במהירות העצומה ואז שמעתי בום". רוזנברג מספר כי שמע את קול פיצוץ הגלגלים ואת התנפצות החלונות.

המשטרה מתקשה להבין

תוך דקות הגיעו למקום כוחות מכבי אש, משטרה והצלה, והפצוע, גבר כבן 47, הובהל לבית החולים "איכילוב" כשהוא מעורפל הכרה ועם רגליים מרוסקות.

גם בוחני התנועה של משטרת ישראל התקשו להבין איך הצליח הנהג להגיע למצב הזה. לדברי מתנדב מפינוי צירים: "גם אם הוא היה מנסה לעשות את זה מיליון פעם, הוא לא היה מצליח לעשות את זה בכוונה".

"החום עולה לאנשים לראש"

העוברים ושבים לא התקשו להבין כיצד הגיע הרכב למקום. "איך מכונית מגיעה למעלה על הגשר?", שאל בתהייה אלעד פילבוס, עד ראייה שעבר במקום, "החום כנראה עולה לאנשים לראש".

פעולת חילוץ הרכב ממעלה המדרגות הצר התגלה גם כפעולה מורכבת. השוטרים שהגיעו לזירת התאונה נאלצו לגרור את הרכב במורד המדרכות כדי לפנות את המעבר להולכי הרגל.

על אף שהנושא עדיין בחקירה משטרתית, ההערכה היא כי מדובר בנהג שהיה שיכור. חיזוק להערכה התקבלה בדמות כמה וכמה בקבוקי אלכוהול חצי ריקים שנמצאו ברכב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק