נס בצפון: הרכבות נעצרו "שני מטרים" זו מזו

שתי רכבות נוסעים עלו על אותה המסילה בעכו, והיו קרובות מתמיד לתאונה קשה. ברגע האחרון בלמה אחת הרכבות - והאסון נמנע. מנכ"ל הרכבת: תוקם ועדת חקירה חיצונית, איני שולל הסקת מסקנות אישיות

רכבת ישראל. יותר מדי "כמעט-אסונות". ארכיון (חדשות 2)

שוב כמעט אסון על פסי הרכבת: תאונת רכבות קשה נמנעה הבוקר ברגע האחרון בעכו, כששתי רכבות נוסעים שנסעו על אותה מסילה נעצרו לבסוף הודות למנגנון אוטומטי במרחק של שני מטרים זו מזו.

האירוע החמור התרחש בשעות הבוקר, כשרכבת בת חמישה קרונות נסעה על מסילה בודדת ומולה, מכיוון דרום על אותו המסלול, נסעה רכבת ריקה מנוסעים. מסיבה שעדיין נבדקת, נהג הרכבת עם הנוסעים לא עצר ברמזור אדום, והמשיך בנסיעה לעבר הרכבת השנייה. הודות למנגנון הבטיחות המותקן על גבי המסילה הצליחה הרכבת עם הנוסעים לבלום - ובאורח נס איש לא נפגע.

שנה של כמעט-אסונות

מנכ"ל רכבת ישראל, חקי הראל, הורה להשעות את צוות הרכבת באופן מיידי וציין כי איננו שולל הסקת מסקנות אישיות נגד כל המעורבים באירוע. הראל הורה על הקמת ועדת חקירה חיצונית בראשות חבר פורום הבטיחות העליון לבדיקת נסיבות האירוע. ברכבת מודעים לחומרת האירוע ומציינים שמדובר בפעם הראשונה בה תוקם ועדת חקירה חיצונית לבדיקת אירוע בטיחותי ברכבת.

בשנה האחרונה נרשמו מספר תקלות בטיחותיות חמורות ברכבת ישראל, כולן, למרבה המזל, הסתיימו ללא נפגעים. לפני כחצי שנה יצאה רכבת מתחנת מודיעין מרכז עם תקלות חמורות בבלמים, מה שמנע ממנה לעצור לאורך מאות מטרים. נהג הקטר חלף על פני אור אדום ובסופו של דבר נעצרה הרכבת ביציאה מהעיר.

לפני כחודשיים, רכבת שהתקרבה בדיוק לאותה התחנה ניסתה לעצור בה, אך בשל תקלה לא הצליחה לעשות זאת. היא חצתה רמזור באור אדום, ורק אחרי הפעלת הבלם הידני נעצרה - אחרי התחנה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד "ניסים" על הפסים

התיעוד המלא: קפצה מתחת לרכבת - וניצלה בנס
פרסום ראשון: רכבת יצאה מהתחנה בלי בלמים
תיעוד מיוחד: כמעט אסון על פסי הרכבת
תיעוד: ניצל בנס מהתנגשות בין רכבת למשאית
תיעוד: נהגת ניצלה מהתנגשות רכבת