עשרות חרדים הפגינו מול ביתו של ברקת

מלחמתם של החרדים בראש עיריית ירושלים מגיעה הלילה לפסים אישיים מתמיד. עשרות אברכים הפגינו סמוך לביתו של ניר ברקת ומחו בקול נגד המשך פתיחת חניון קרתא בשבת. 2 חרדים עוכבו לחקירה במקום. מקורבי ראש העיר: "הוא לא ייכנע לאלימות"

ממשיכים במאבק: חרדים נגד ברקת, משבוע שעבר (אתר "חרדים")

הציבור החרדי מאותת פעם נוספת - לא נרפה מהמאבק נגד חילול השבת. הערב הפגינו עשרות חרדים בפעם הראשונה מול ביתו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, במחאה על המשך פתיחת חניון קרתא בעיר.

קבוצת של כ-30 אברכים הגיעה לביתו של ברקת בשכונת בית הכרם וביקשה להביע בקול את מה שהם חושבים על מדיניותו. אחדים מהם נשאו שלטים עליהם התנוסס הכיתוב: "ברקת מחריב את ירושלים". ברקת עצמו לא היה במקום בעת ההפגנה, אך כוחות יס"מ הוזעקו על מנת לטפל במתפרעים. השוטרים פינו את האברכים מקרבת הבית וחסמו את הכניסות לרחוב בו מתגורר ראש העיר.

מקורבי ראש העיר: לא ניכנע לאלימות

במהלך העימות עוכבו שניים מהמפגינים לתחקור במקום, אך שוחררו לאחר זמן קצר. בסביבתו של ברקת מיהרו להגיב לאירועים וציינו כי הוא לא ייכנע לאלימות מצד החרדים. "אנחנו סומכים על המשטרה שתעשה את עבודתה כנדרש", הוסיפו מקורביו.

בשבוע שעבר הותקף ברקת בעת שנסע ברכבו כשיצא מביקור אצל האדמו"ר מקאליב בשכונת עזרת תורה בעיר. קבוצת חרדים כיתרה את המכונית והשליכה לעברה אבנים. ברקת עצמו לא נפגע, אך לרכב נגרם נזק.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק