כשאריק אינשטיין פגש את אוסיין בולט

כמי שמגדיר עצמו "חולה-אתלטיקה", אריק אינשטיין לא הצליח להישאר אדיש אל מול שיא העולם החדש שנקבע אמש. אינשטיין מספר כי צפה בהשתאות באוסיין בולט קובע את השיא המדהים, דבר שלא חשב שיזכה לראות בחייו. "חטפתי הלם", מתוודה הזמר שממשיך לעקוב אחר האצן הג'מייקאני. להמשך הוא מאחל - "רק שימשיך ככה"

 

העולם רועש בעקבות שיא העולם המדהים שקבע אמש האצן אוסיין בולט: אחד מחובבי האתלטיקה הגדולים בישראל, ואתלט בעברו, הזמר האגדי אריק אינשטיין סיפר הבוקר לגלי צה"ל על ההתרגשות והתחושות בעקבות שיא העולם החדש.

אינשטיין תיאר את הריצה המדהימה של בולט: "זה שילוב של עוצמה ויופי, הוא נראה טוב, הוא חזק ועף... הייתי בהלם". אינשטיין מספר כי היה בטוח שבחייו לא יזכה לראות שיא עולם שכזה. "כשמייקל ג'ונסון קבע את השיא שלו חשבתי שאירוע כזה לא יחזור לעולם", הוא מתוודה, "והנה בא בנאדם ועושה את זה".

הריצה המופתית של בולט השפיעה עמוקות על אינשטיין. "אחרי הריצה דיברתי עם חבר שלי, רוני דניאל מהטלוויזיה, קבענו שאחרי הריצה נדבר. הוא צלצל ולא עניתי כי לא רציתי להפסיד שום תמונה, אמרתי לו שהיד שלי נהייתה משותקת, חטפתי הלם".  

 

 

 

"שימשיך ככה"

אינשטיין מעריך כי בולט צפוי לספק עוד שיאים מרשימים במסגרת התחרויות באליפות העולם. "עכשיו יש עוד את ריצת המאתיים איתו, לך תדע מה הוא יעשה", אומר אינשטיין. כאשר הוא נשאל מה הוא מאחל להמשך התחרויות אמר אינשטיין "רק שימשיך ככה".

האצן הג'מייקני קבע אמש תוצאה מדהימה של 9.58 שניות בסיום ריצת הגמר של אליפות העולם. בולט קיזז 11 מאיות משיאו הקודם שהושג באולימפיאדה, והוכיח למתחריו ומקרביו הרבים כי הוא כאן כדי להישאר, והמשיך לשבור שיאים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק