נהג אגד מכחיש שהשפיל נוסעת ממוצא אתיופי

אידנו וורקה ממשיכה במאבק. היא ופרקליטה דורשים מחברת האוטובוסים להתנצל ולהשעות לאלתר את הנהג אשר לטענתם סירב להעלותה לאוטובוס בשל מוצאה האתיופי. באגד ממשיכים לבדוק את התלונה ומבקשים מעדים לתקרית להתקשר ולדווח

גם לאחר יותר מעשרה ימים, אידנו וורקה עדיין לא יכולה להירגע. המילים הפוגעות והגזעניות שהטיח בה, לכאורה, נהג אגד בשל מוצאה האתיופי עוד מהדהדות בראשה. אך יותר מכל מקוממת אותה הידיעה שהנהג, שמכחיש את ההאשמות נגדו, לא הושעה מעבודתו.

"אנחנו לא מתכוונים לוותר", מדגיש פרקליטה של וורקה, עו"ד איציק דסה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו דורשים מחברת אגד להתנצל ולהשעות את הנהג מעבודתו לאלתר". לדברי עו"ד דסה, בעקבות המקרה הפכה מרשתו לגיבורת מאבק נגד גזענות. "מבוגרי העדה מחזקים את ידיה ומשבחים אותה על כך שפוצצה את הפרשה", הוא מספר, "אבל באותה נשימה הם מוסיפים שמה שהיא עברה פעם אחת - הם חווים כל יום".

באגד מציינים כי הם מתייחסים לתקרית בכובד ראש ומבקשים מהנוסעים שהיו במקום ליצור קשר. כל מי שהיה על קו 5 שיצא מהתחנה המרכזית הישנה בראשון לציון לכיוון המכללה למינהל בעיר ב-5 באוגוסט והיה עד לתקרית מוזמן לפנות לתיבת הדואר: zohara@egged.co.il.

"מי הביא אתכם לארץ?"

"כולם עלו ופתאום כשבאתי לעלות הנהג סגר את הדלת", סיפרה בשבוע שעבר הצעירה. "הוא פשוט הסתכל והתעלם". אבל זה רק היה השלב הראשון בהשפלה שחוותה לטענתה.

התשובה של הנהג אמנם לא נראתה לה מאוד הגיונית, אבל רק כשהגיעה נוסעת נוספת לתחנה, וורקה הבינה שהנהג פשוט לא רוצה אותה על האוטובוס שלו. היא מספרת שרצה עם אישה נוספת לתחנה ונהג האוטובוס פשוט סירב להכניס רק אותה.

הוא אמר לי 'תחזרי לאתיופיה, מי הביא אותך בכלל? אתם יהודים בכלל?'", שיחזרה. "'מי הביא אתכם לארץ? חוץ מזה שאתם מזיקים לארץ, אתם לא מועילים לנו. אני אחזיר אותך לאתיופיה עכשי'ו". טענתה, דבריו של הנהג היו כה בוטים, שאפילו הנוסעים האחרים התערבו בדברים. היא מספרת שהיו נוסעים שקמו וצעקו כלפי הנהג: "גזענות גזענות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק