יפו: גולשי גלים הצילו ילדה בת 4 מטביעה

"ראיתי את האב רץ באמוק למים ולא הבנתי מה קרה", סיפר אחד הגולשים שהציל אמש את הילדה מטביעה בחוף המערבי ביפו. ביקור המשפחה בחוף, שאינו מותר לרחצה, כמעט הסתיים באסון. "האב הודה לנו, הם היו מותשים", תיאר הגולש. "גם אנחנו"

אילוסטרציה (חדשות 2)

מדי שנה מתריעות הרשויות מפני הגעה לחופים האסורים לרחצה, אך חלק מהאזרחים בוחרים לא להישמע להוראות. הדבר חמור מספיק כשהוא מסכן אדם בודד, אך יש כאלה שמסכנים גם את בני משפחתם, ובהם ילדים קטנים. אמש, בחוף המערבי ביפו, זה כמעט הסתיים באסון כשילדה בת ארבע טבעה בים.

החוף המערבי בעיר הינו אסור לרחצה. קבוצת גולשי גלים שהגיעה למקום הבחינה במשפחה שהתיישבה על החוף. "יצאתי מהמים עם הגלשן שלי, ארזתי את הדברים ופתאום ראיתי את האב רץ באמוק לכיוון המים", סיפר עידן חבסוב, תושב חולון שגלש בחוף. "לא הבנתי מה קורה, ולאחר כמה שניות הבחנתי בילד וילדה זועקים לעזרה מתוך המים".

חבסוב לא היסס - ורץ למים. "הזרמים היו חזקים מאוד והם סחפו אותי לכיוון החוף, אז הזעקתי גולשים אחרים שחתרו לכיוון הילדה", תיאר את הדרמה. "לבסוף הגיעו הגולשים לילדה שכבר צפה מחוסרת הכרה ומשו אותה מהמים". הם העבירו אותה לחוף על גבי הגלשן, שם המתין לה אביה שהנשים אותה.

רק כעבור דקות ארוכות היא התעוררה והכרתה שבה אליה. שירותי ההצלה בחוף לא עבדו באותן שעות, והודות לגולשים העירניים ניצלו חייה של הילדה. "האב היה מאוד נרגש והודה לנו על העזרה", סיפר חבסוב. "בני המשפחה פשוט נשכבו שם על החוף. הם היו מותשים. גם אנחנו".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק