מאות חרדים הפגינו בירושלים במחאה על פתיחת חניון בשבת

זה מתחיל להיראות כמו טקס קבוע: מוצאי שבת מתקרב והעדה החרדית מתחילה להפגין. גם הפעם יצאו מאות מפגינים לפינת הרחובות הנביאים ושבטי ישראל בעיר ולחניון קרתא במחאה על פתיחתו בשבת. חסידי "תולדות אהרן" הקיצוניים לא היו בין המפגינים הפעם. 9 נעצרו

מאות מאנשי העדה החרדית הפגינו גם בשבת הזו בשני מוקדים בירושלים במחאה על פתיחת חניון "קרתא" בשבת. תשעה מפגינים נעצרו אחרי שדחפו שוטרים וקפצו לכביש בניסיון לחסום את הכניסה לחניון.

חלק מהמפגינים היו בצומת הרחובות שבטי ישראל והנביאים בעיר, ואחרים מול חניון קרתא עצמו. שוטרים ופרשים של המשטרה הגיעו גם הם למוקדי ההפגנות וניסו לפזר את המפגינים.

פלג "תולדות אהרן", מהפלגים הקיצוניים שעומדים בדרך כלל בראש המפגינים, החליטו שלא להפגין היום - בהוראת האדמו"ר שלהם. לפלג זה גם משתייכת "האם המרעיבה" שמואשמת בהתעללות בקטין.

אהרונוביץ': "אין התקדמות"

"אני עדיין לא יכול להצביע על התקדמות - כי זו תהיה רק ביום בו ההפגנות ייפסקו", כך אמר השבוע השר לביטחון פנים יצחק אהרנוביץ' ביציאה מפגישתו עם הרב טוביה וייס, מראשי העדה החרדית בירושלים.

"הצעתי לרב להפסיק את הפעולות האלימות, וננסה להמשיך לגשר בין עמדות הצדדים", הוסיף השר אהרנוביץ'. "יש לי עניין כשר לביטחון פנים להפסיק את האלימות בהקדם".

פגישתם של השניים התרחשה על רקע החרפת העימות בין הציבור החרדי לעיריית ירושלים בכלל ולראש העיר ניר ברקת בפרט, בעקבות פתיחת החניונים בשבת.

ערב לפני הפגישה גלשו העימותים לפסים אישיים ואלימים, כשברקת עצמו הותקף בעת שנסע במכוניתו כשיצא מביקור אצל האדמו"ר מקאליב בשכונת עזרת תורה בעיר. קבוצת חרדים כיתרה את המכונית והשליכה לעברה אבנים. ברקת עצמו לא נפגע, אך לרכב נגרם נזק. המשטרה נאלצה להזעיק כוחות תגבור.

רב חרדי בכיר מגנה את אלימות החרדים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק