דרמה בשחקים: טיסה ללא שירותים

טעם האוכל הייתה הבעיה האחרונה של נוסעי טיסת אל על 082 מבנגקוק לישראל. רגעים לאחר ההמראה החלו תאי השירותים במטוס להתקלקל זה לאחר זה. תוך 4 שעות באוויר נסתמו כל האסלות. לנוסעים לא נותרו ברירות - הם נאלצו פשוט להתאפק עד הנחיתה

מתאפקים על המטוס, ארכיון (חדשות 2)

נוסעי טיסת 082 של אל-על מבנגקוק לישראל נאלצו לעמוד בפני משימה כמעט בלתי אפשרית. במהלך הטיסה הארוכה בחזרה ארצה התקלקלו כל תאי השירותים במטוס, מה שאילץ את 184 הנוסעים, פשוט להתאפק.

עיתון "מעריב" מדווח הבוקר על הדרמה האווירית שהתרחשה. זמן קצר לאחר ההמראה התקלקלו שתיים מתוך חמש האסלות המשמשות את הנוסעים במטוס. בגלל העומס הרב על תאי השירותים שנותרו פתוחים - נסתם אחד נוסף. אך למרות התנאים הלא מיטביים, הנוסעים לא ידעו שהרע ביותר עוד לפניהם.

ארבע שעות לאחר ההמראה נסתמו גם שני התאים האחרונים בעקבות תקלות שונות. כעת לא הייתה אפשרות אחרת לנוסעים מלבד להמתין לנחיתה כדי להתפנות.

"נעזרו בבקבוקים ושקיות"

"שמעתי אנשים מסביבי שסיפרו על נוסעים שעשו צרכים בבקבוקים ובשקיות", מספר אחד הנוסעים. "לא הייתה ברירה, נשארו חמש או שש שעות לנחיתה. השירותים היו סתומים עד למעלה והדיילים סגרו את התאים".

כמה מנוסעי הטיסה סיפרו כי יחס הצוות במטוס לא היה ידידותי כלל למרות האילוצים הלא נעימים. "היה מצופה מהחברה שתנחת בשדה תעופה כלשהו", אמר נוסע נוסף. "עברנו השפלה נוראית. התלוננו אך לא היה עם מי לדבר".

חברת אל על מסרה בתגובה כי "לצערנו הרב תקלה כזאת מתרחשת פעם בכמה שנים ואנו מצרים על כך מאוד, אך זה מסוג התקלות שלצערנו הרב אין מה לעשות אין במהלך הטיסה".