בתולת הים בקריות: ראש העיר ייבנה פסל כדי "למשוך אותה לצאת"

סערת "בת הים הקטנה" של קרית ים לא רק נמשכת, אלא עולה מדרגה: העירייה מתכוונת להקים פסל בדמותה של בתולת הים כחלק מהמאמצים לאתרה. "אולי זה יגרום לה לצאת", אומר ראש העיר שמואל סיסו בראיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט. בעירייה מקווים כי הפסל ייתן לבתולה את האומץ הדרוש לה להראות סוף סוף את פניה בפומבי

החיפושים אחר בתולת הים שמסעירה את קרית ים עולים הבוקר מדרגה נוספת. מתברר כי בעירייה שולפים את מה שהם מאמינים יהיה ה"אס המנצח": פסל בדמותה של הבתולה.

הרעיון שעומד בפני קברניטי העיר הוא פשוט: בטיילת החוף יוקם פסל בדמותה של הנימפה האגדית. בתולת הים תבחין בפסל, תחשוב כי מדובר בחברה בת מינה, ותרגיש בטוחה לצאת מהים ולחשוף אחת ולתמיד את תעלומת הענק.

ראש העירייה: "אולי זה יגרום לבתולת הים לצאת מהמים"

ראש העירייה, שמואל סיסו (חדשות 2)
"עלה רעיון שנציב פסל אמנותי כי יש לנו טיילת יפהפייה על החוף", מספר שמואל סיסו, ראש עיריית קרית ים, בראיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט. "זה רעיון שנקים אותו בימים הקרובים, אולי זה יגרום לבתולת הים לצאת מהמים".

ראש העיר אמנם עסוק ביצורים מהאגדות, אבל הוא עדיין מחובר למציאות. גם הוא יודע שייתכן והתכנית הגרנדיוזית תיכשל. "אם זה לא יעבוד", מכין את עצמו סיסו לגרוע מכל, "זה יכול להיות גם אלמנט אמנותי. זו יכולה להיות עוד סיבה להפנות את המבט לכיוון הים, שלא מנוצל כראוי בישראל".

התקשורת העולמית הצטרפה להתרגשות

כבר אתמול דיווחנו כי לא רק קרית ים רועשת - גם העולם כמרקחה: רשת סקיי הבריטית דיווחה גם היא על התגלית המופלאה למיליוני צופיה וגולשיה. "את הנימפה ניתן לראות רק בשעות הערב, עם שקיעתה של החמה", דיווחה רשת החדשות הבריטית והוסיפה בהתרגשות כי בתולת הים נצפתה כבר על ידי עשרות אזרחים בחודשים האחרונים.

הטוקבקיסטים באתר הרשת היו קצת יותר ציניים ביחס לתגלית המרעישה. "אני משוכנע שמדובר בתרגיל יחצ"נות", כתב הטוקבקיסט הבריטי סיימון. "קרית ים היא חורבה עם מים מזוהמים. יותר סביר שמה שנצפה היא מוטציה גרעינית שנוצרה כתוצאה מהזיהום".

ההמונים מסתערים על החופים

אל מול הסרקזם הבריטי, בקרית ים ממש לא מתייחסים לסיפור כבדיחה. בעירייה מדווחים כי מאז התפרסם הדיווח על התגלית, התקבלו עשרות שיחות טלפון למוקד העירוני. בנוסף, אזרחים מודאגים מצוידים במשקפות מנסים לאתר את הבתולה הקדושה.

בנוסף לאזרחים שמבקשים הנחיות מדויקות למיקום הספציפי שבו נצפתה בת הים, הגיע למוקד העירוני גם דיווח מפי אזרח עירני אחר. "האמת היא שראיתי את הבתולה עוד לפני זמן רב", סיפר אחד התושבים לקברניטי העירייה. "התביישתי להודות בכך, אבל עכשיו אני מרגיש בטוח לחשוף את זה".

ראיתם את בתולת הים וברצונכם לשתף אותנו? שלחו לנו את התמונה במייל האדום.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק