חיפה מציגה: מתקפת החזירים

שפעת החזירים - לא מה שחשבתם. תופעת חזירי הבר בחיפה אינה חדשה, אולם הלילה היא גם תועדה: עשרות חזירים מטיילים להם להנאתם באחד הרחובות המרכזיים בעיר. "חשבתי שאני מדמיין", שיחזר תושב העיר שצילם את התמונות של רגעי האימה

בחיפה יודעים כבר מזמן: שפעת החזירים זה פאסה. הסיבה: להם יש את הדבר האמיתי. תופעת חזירי הבר בעיר אינה חדשה, אולם הפעם אנו מביאים תיעוד מצמרר (ויש שיחשבו חמוד) של התופעה.

את התמונות צילם תושב העיר, עמרי סילבר, שחזר לפנות בוקר מעבודתו כדי-ג'יי במועדון "כרמלה". סילבר נסע לו באחד מהכבישים הראשיים בחיפה, רחוב הנטקה, כשלפתע זיהה עשרות חזירי בר מטיילים להנאתם על הכביש הראשי.

"היה כבר מאוחר", שיחזר סילבר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "פתאום אני רואה אותם רצים על הכביש. חשבתי שאני מדמיין". עומרי חשש שהחזירים יתקפו, זאת גם בשל העובדה כי לפני כשנה הותקף על ידי חזיר בר במקום אחר בעיר - בתקרית שבה בנס לא היו נפגעים. "אני נחנקתי מפחד", שיחזר סילבר את רגעי האימה. "החזירים היו עם הגורים שלהם, פחדתי שהם יהיו תוקפניים ויקפצו על הרכב".

הפחד של סילבר התעצם גם נוכח העובדה כי הוא מנסה למכור את רכבו. "פחדתי שהם יהרסו לי את האוטו, בראש כבר דמיינתי את טיפולי המוסך שאצטרך לעשות. אך למזלי הם פשוט לא ספרו אותי. לא נבהלו בכלל".

"קשה לנו להתמודד עם התופעה" 

"פעם התהלכו החזירים בשכונות רק בשעות הלילה, אך עתה הם נראים גם בשעות היום - מסתובבים חופשי", סיפר בעבר אלון גולדברג, תושב שכונת נווה שאנן בעיר, שפנה לחדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום וסיפר על התופעה. "יש לי ילדה בת ארבע, שאנחנו מקפידים להרחיק אותה בכל פעם שמופיעים החזירים בשכונתנו".

אך הבעיה אינה מתחילה ומסתיימת כאן. החזירים המשוטטים נוברים בפחי האשפה בחיפוש אחר מזון, הורסים חלקות ירוקות, פוגעים ברכוש פרטי ומשחיתים גם רכוש ציבורי של העירייה. כך למשל, בחיפוש אחר מקור מים, הם מכרסמים בצינורות מים שמיועדים להשקייה, ובחיפוש אחר מקום "לינה", הם חופרים בורות ומתחפרים מאחורי שיחים.

"זוג החזירים שבגינתי המליט בתקופה האחרונה ארבעה גורי חזירים", הוסיף גולדברג בחוסר אונים. "הם מסתובבים כאן בחופשיות, ומדובר בחיה מאסיבית וגדולה שבהחלט מעוררת חשש ולא סימפטית", הוא מוסיף. "קשה לנו להתמודד עם התופעה".

ראשיתו של הסיפור בשנת 2006. "ההתפתחות של העיר צמצמה את מרחבי המחייה של החזירים - והם פשוט החלו להתהלך בשכונות העיר", הסביר סגן דובר העירייה, רוני גרוסמן, לחדשות 2 באינטרנט. "ניסינו בתקופה הזו לגרש אותם באמצעות השמעת קולות ירי והפחדה - ואפילו גייסנו חברה מיוחדת להשמעת הקולות שיבריחו את החזירים", הוא הוסיף.

"נפעל בכל דרך חוקית, ועל פי המלצות רשות שמורות הטבע - על מנת למגר את התופעה", הבטיח גרוסמן. "אנחנו מקווים שסבלם של התושבים יגיע לקיצו במהרה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק