האב הנרגש: "ברוך ה' - הילד בריא ושלם"

הילד הנעדר יעקב שינקולבסקי (14) מבני ברק, שנעלם אמש בנחל ספונים באזור הכרמל נמצא בריא ושלם. משפחתו נתקעה אמש במהלך טיול ללא מים, ובדרכה לרכב - פתח בריצה ונעלם. "נפגשנו, התחבקנו והתנשקנו", סיפר האב הנרגש. "עבר עלינו לילה קשה"

סוף טוב הכל טוב: הנער יעקב שינקלובסקי בן ה-14 שנעדר מאז אתמול במהלך טיול בכרמל נמצא שהוא בריא ושלם. 

"ברוך ה', הילד בריא ושלם", עדכן אביו שלמה את חדשות 2. "נפגשנו חיבקנו והתנשקנו. עבר עלינו לילה קשה".

יחידות חילוץ גליל וכרמל חיפשו אחר הנער במהלך שעות הלילה - החיפושים נמשכו גם הבוקר, כשבסמוך לשעה 08:00 הוא נמצא. גם יחידת הכלבנים הצה"לית "עוקץ", כוחות זק"א וחובשים מתנדבים סייעו בחיפושים.

"אנו מודים לכל כוחות הביטחון, זק"א, חילוץ הצלה, מתנדבים מכל הארגונים", הוסיף האב הנרגש. "אין לנו מילים להודות. עם ישראל התגלה בשעות היפות, כולם התגייסו עם כל הלב וכל הנשמה. שה' ישלם להם את שכרם מעתה ועד עולם".

ככל הנראה, במהלך הלילה הילד הבין שנאבד. בשלב מסויים החליט להפסיק להסתובב ולחפש, ופשוט ירד לאחד הוואדיות והלך לישון. שם, הוא נמצא.

"היה במצוקת מים"

מבדיקה של נסיבות האירוע עולה כי זוג ההורים יצאו לטייל בנחל ספונים יחד עם 13 ילדיהם. ככל הנראה ההורים לא העריכו נכון את אורך המסלול ובשלב מסוים נגמר להם המים. אבי המשפחה חילק את המשפחה לשתי קבוצות שיצאו בהליכה מהירה על מנת להגיע לאוטו ולהביא מים.

גורמים במשטרה אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי יעקב, שהיה בקבוצה שצעדה עם האב, וצעד בקצב איטי יותר מהקבוצה השנייה, ככל הנראה חש במהלך ההליכה מצוקת מים קשה והחל בריצה לכיוון לא ידוע. מאז נעלמו עקבותיו והאב, שלא הצליח לעצור את בנו, הזעיק את כוחות החילוץ.

"הוא בוודאות נמצא במקום, זה רק פונקציה של מאמץ. נמצא פה כוח מיומן ולא נעזוב עד שלא נמצא אותו", סיפר הלילה חבר מחלקת החילוץ של זק"א, חיים אוטמזגין, שנוטל חלק בחיפושים. בינתיים, פרסמה המשטרה את תיאורו של הנער: גוון עורו בהיר, גובהו 150 ס"מ, מבנה גופו רזה. הוא לבש מכנסיים שחורים, חולצה לבנה וכיפה שחורה לראשו.