דיווח: ערבים תקפו ישראלים ביוון

במשרד החוץ בודקים דיווח לפיו ישראלים שהיו על ספינת טיולים ישראלית ועגנו ברודוס הותקפו בנמל על ידי חבורת ערבים. על פי הדיווח, מאוחר יותר חזרו כמה מהישראלים למקום ותקפו בחזרה

דיווח: ערבים תקפו ישראלים ברודוס (שי פוקס)

משרד החוץ בודק הלילה דיווח לפיו חבורת ישראלים שירדו מספינת טיולים ישראלית שעגנה ברודוס שביוון הותקפה בטיילת על ידי כ-15 ערבים.

על פי הדיווח, הערבים גרמו לישראלים חבלות קלות וייתכן שגם גנבו מהם ציוד. המטיילים הישראלים חזרו לספינה וקיבלו טיפול.

אבל אם הדיווח נכון, לתקרית הזה היה המשך: כמה מהישראלים חזרו לחוף כדי לאתר את התוקפים הערבים, ואז התפתחה תקרית שנייה בין הקבוצות. בסופו של דבר, כל הישראלים חזרו לספינה בשלום.

רק אתמול פרסם המטה ללוחמה בטרור את תמונת המצב העדכנית בנוגע לאיומים על ישראלים בעולם - רגע לפני תקופת החגים. ברשימת המדינות שבהן קיים איום נמצאות מדינות מוסלמיות בהן אירן, עירק, סודן, סוריה, לבנון, סומליה, תימן ואפגניסטן. מדינות נוספות הן: דרום תאילנד, אינדונזיה, מלזיה, חצי האי סיני, מרוקו, קטאר, רצועת החוף בקניה, לבל צ'צ'ניה שברוסיה וקולומביה.  

גם בביקור בקפריסין קיים סיכון. על פי מידע שהתקבל משלטונות קפריסין, בעלי ספינות המפליגים לנמלי צפון קפריסין, ובכללם נמל פמגוסטה, ומגיעים לאחר מכן לנמלי הרפובליקה של קפריסין, מסתכנים במעצר מיידי, העמדה לדין, תשלום קנסות ואף לעונשי מאסר הקבועים בחוקי הרפובליקה הקפריסאית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק