נחשד במעילה בבנק וקפץ תחת הרכבת

בשעות הצהריים קפץ משה עברון, בן 62 תחת פסי הרכבת בתחנת עתלית. רק לאחר זמן מה התברר כי ההרוג הוא עובד סניף בנק לאומי בחדרה שנפתחה נגדו חקירה בחשד לגניבת כספים. חצי שעה אחרי שהוגשה תלונה למשטרה הוא התאבד

משה עברון ז"ל (חדשות 2)

משה עברון, עובד בנק לאומי בן 62 התאבד בשעות הצהריים כשקפץ תחת פסי הרכבת סמוך לתחנת עתלית. מחקירת האירוע הקשה עולה כי הסיבה להתאבדות היא בדיקה שנערכה נגדו בחשד שביצע מעילה בסדר גודל של מיליוני שקלים. עברון היה מתנדב בזק"א. למרבה הזוועה חבריו לארגון הגיעו לזירת האירוע וגילו כי מדובר בחברם.

בבדיקה פנימית שנערכה לאחרונה בסניף הבנק בחדרה בו עבד, עלה חשד לאי סדרים בנוגע לפעולותיו הכספיות. לאחר בירור של הגורמים המתאימים העבירו נציגי הבנק את הפרטים למשטרה ולרשויות כדי שיפתחו בהליכים נגד העובד.

מבקר מחוז צפון של בנק לאומי הגיש היום תלונה נגד עברון בחשד למעילה במיליוני שקלים, בעיקר בחשבונות זרים. עברון לא חיכה, וכחצי שעה לאחר מכן הגיע לתחנת עתלית וקפץ תחת גלגלי הרכבת שהגיעה מכיוון צפון.

מכר: "כולם אהבו אותו, זאת טרגדיה"

קפץ תחת הרכבת. ארכיון (חדשות 2)
במכתבי התאבדות שהתגלו לאחר המעשה פירט עברון כי הסיבה להתאבדותו היא החקירה המתנהלת נגדו. הוא החליט שלא לחכות לתוצאות החקירה נגדו ולכן שם קץ לחייו. עם זאת, מבדיקת המבקר עולה ספק אם הראיות היו מובילות לכתב אישום.

"מדובר באדם אהוב על החברה, ומוכר מאוד בחדרה כבעל חסד", סיפר אחד ממכריו של עברון לחדשות 2 באינטרנט. "כל מי שרצה עזרה ידע שהוא יכל לפנות אליו. הוא סייע לאלמנות ויתומים ולא חסך מאף אחד עזרה. הוא בא ממשפחה אצילית, היה אב וסב מאוד מאוד אהוב. מדובר בטרגדיה גדולה".

לדברי מכר של המשפחה נעשה לעובד עוול. "באו אליו מבנק לאומי וזרקו לו בפנים שהוא חשוד במעילה. הלך מישהו מההנהלה בבנק הלך והתלונן ביאח"ה (יחידה ארצית לחקירות הונאה) ואמרו לו לך תביא סימוכין לתלונה שלך. הוא אפילו לא נחקר במשטרה".