השר לביטחון פנים: "להפסיק את האלימות בירושלים"

יצחק אהרנוביץ' נועד היום עם ראשי העדה החרדית בעיר, וקרא להפסקת המהומות. "התקדמות תהיה רק שההפגנות ייפסקו", אמר לחדשות 2 בצאתו מהפגישה. ברקת על תקיפתו אמש: "הייתי במצבים גרועים יותר בצבא, אבל בהחלט לא היה נעים"

"אני עדיין לא יכול להצביע על התקדמות - כי זו תהיה רק ביום בו ההפגנות ייפסקו", כך אומר היום השר לביטחון פנים יצחק אהרנוביץ', ביציאה מפגישתו עם הרב טוביה וייס, מראשי העדה החרדית בירושלים.

"הצעתי לרב להפסיק את הפעולות האלימות, וננסה להמשיך לגשר בין עמדות הצדדים", הוסיף השר אהרנוביץ'. "יש לי עניין כשר לביטחון פנים להפסיק את האלימות בהקדם". פגישתם של השניים היום באה על רקע החרפת העימות בין הציבור החרדי לעיריית ירושלים בכלל ולראש העיר ניר ברקת, בעקבות פתיחת החניונים בשבת.

אמש גלשו העימותים לפסים אישיים ואלימים, כשברקת עצמו הותקף בעת שנסע ברכבו כשיצא מביקור אצל האדמו"ר מקאליב בשכונת עזרת תורה בעיר. קבוצת חרדים כיתרה את המכונית והשליכה לעברה אבנים. ברקת עצמו לא נפגע, אך לרכב נגרם נזק. המשטרה נאלצה להזעיק כוחות תגבור.

"הייתי במצבים גרועים יותר בצבא"

"לצערי האירוע אתמול לא היה נעים וגונה על ידי כל סיעות העיר בירושלים", אמר היום ברקת בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי", בתגובה לאירועים אמש. "מדובר בקומץ קטן של קיצוניים במגזר החרדים שגונו על ידי הרוב", הוא הוסיף. "הייתי במצבים גרועים יותר בצבא, אבל בהחלט לא היה נעים", התוודה ברקת.

במסר תקיף למה שהגדיר "מיעוט בעיר", הוסיף ברקת: "לאלימות צריך לשים סוף ולהבהיר שהיא לא תוביל לשום דבר. אני סומך את ידיי על המשטרה ולהודות לה על עבודה יסודית ואמיתית". הוא קרא לכל מי שלא מסכים עם החלטות העירייה להפגין, "אך לעשות זאת במסגרת החוק", לדבריו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק