ניר ברקת על תקיפתו ע"י חרדים: לא אשנה את דרכיי

ראש עיריית ירושלים יצא אמש מפגישה בביתו של האדמו"ר מקאליב. קבוצה של חרדים זועמים זעקה לעברו, חסמה את דרכו והשליכה אבנים לעבר מכוניתו. ברקת הבוקר: לא אשנה את דרכיי. צפו בתמונות מההתפרעויות

העימותים בין הציבור החרדי לבין ראש עיריית ירושלים ניר ברקת על פתיחת החניונים בשבת גלשו אמש לפסים אישיים ואלימים. ברקת הותקף בעת שנסע במכוניתו כשיצא מביקור אצל האדמו"ר מקאליב בשכונת עזרת תורה בעיר. הבוקר אנו מפרסמים תיעוד של חלק מההתפרעויות אמש שפורסמו באתר "קצר.נט".

ראש העירייה ברקת אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי כל חברי מועצת העיר, החילונים והדתיים, גינו את המעשה והוסיף כי אין בכוונתו לשנות את דרכיו. "אלה אנשים שחושבים שאלימות תשיג להם הישגים, ואת הדבר הזה צריך להוקיע", אמר ברקת. "אנחנו כולנו צריכים לגלות יותר ערנות".

אתמול כשברקת נכנס לג'יפ שלו במטרה לעזוב את השכונה החרדית בה שהה, כיתרה את מכוניתו קבוצת חרדים. הם זעקו "שאבס" (שבת ביידיש), חסמו את דרכו בגופם והשליכו לעברו אבנים. ברקת עצמו לא נפגע, אך למכוניתו נגרם נזק.

ברקת המתין לתגבורת של המשטרה, וכשזו הגיעה פינו השוטרים את המתפרעים ופילסו למכוניתו של ראש העיר את הדרך. ברקת אמר אמש בתגובה שלא ייכנע, וכי מי שחושב שישיג הישגים באמצעות אלימות - טועה. 

בתקופה אחרונה זוכה ברקת לסידורי אבטחה קפדניים והוא מלווה במאבטחים בעקבות איומים שהתקבלו על חייו. ללשכתו הגיעו שני מכתבי איומים בדואר האלקטרוני. גם אמש, בעת האירוע האלים, ראש העירייה היה מאובטח, אבל זה לא הספיק מאחר ומדובר היה באירוע המוני.

"כדאי שתסתלק, בן שטן"

לפני כחודש וחצי קיבל ברקת מכתבי איום בעקבות מדיניותו שמכעיסה את הציבור החרדי. במכתב שנשלח ללשכת ראש העיר נכתב בין היתר כי "כל הקללות יחולו עליך ועל ילדיך, כדאי שתסתלק מהארץ, בן שטן".

לא נכנע לאיומים. ברקת (חדשות 2)
ביום שבת האחרון, במה שהפך כבר להרגל בשבתות, הפגינו מאות חרדים במחאה על פתיחת חניון קרתא ביום המנוחה. המפגינים ניסו לרדת אל הכביש ולמנוע בגופם כניסה ויציאה מהחניון.

בפינת הרחובות שבטי ישראל והנביאים חסמו השוטרים את מאות החרדים שדחפו וניסו לפרוץ את הדרך לכיוון החניון. ראשי העדה החרדית הנחו את המפגינים שלא להתעמת עם השוטרים כדי למנוע מעצרים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק