חרדים זועמים יידו אבנים לעבר ניר ברקת

הסלמה במתיחות בין החרדים לראש העיר ירושלים: ניר ברקת הותקף הלילה על ידי קבוצת חרדים, בצאתו מפגישה עם האדמו"ר מקאליב בשכונת עזרת תורה בעיר. המפגינים הזועמים חסמו את דרכו של ברקת, נשכבו לפני מכוניתו ויידו אבנים לעברו. ראש העיר לא נפגע, אך נזק נגרם למכוניתו

העימותים בין הציבור החרדי לבין ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, על פתיחת החניונים בשבת - גולשים לפסים אישיים ואלימים. ברקת הותקף אמש בעת שנסע ברכבו כשיצא מביקור אצל האדמו"ר מקאליב בשכונת עזרת תורה בעיר.

קבוצת חרדים כיתרה את המכונית והשליכה לעברה אבנים. ברקת עצמו לא נפגע, אך לרכב נגרם נזק. המשטרה נאלצה להזעיק כוחות תגבור. ברקת אמר בתגובה שלא ייכנע וכי מי שחושב שישיג הישגים באמצעות אלימות טועה. כוחות משטרה שהוזעקו למקום הצליחו לחלץ את ברקת מהמתקפה האלימה.

ברקת אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי כל חברי מועצת העיר, החילונים והדתיים, גינו את המעשה והוסיף כי אין בכוונתו לשנות את מעשיו.

"כדאי שתסתלק, בן שטן"

לפני כחודש וחצי קיבל ברקת מכתבי איום בעקבות מדיניותו שמכעיסה את הציבור החרדי. במכתב שנשלח ללשכת ראש העיר נכתב בין היתר כי "כל הקללות יחולו עליך ועל ילדיך, כדאי שתסתלק מהארץ, בן שטן".

אמש, במה שהפך כבר להרגל בשבתות, הפגינו מאות חרדים במחאה על פתיחת חניון קרתא ביום הקדוש. המפגינים ניסו לרדת אל הכביש ולמנוע בגופם כניסה ויציאה מהחניון.

בפינת הרחובות שבטי ישראל והנביאים חסמו השוטרים את מאות החרדים שדחפו וניסו לפרוץ את הדרך לכיוון החניון. ראשי העדה החרדית הנחו את המפגינים שלא להתעמת עם השוטרים כדי למנוע מעצרים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק