שני פועלים ערבבו חומרים מסוכנים בחדר סגור ונפגעו מאדים

השניים, שעבדו באתר בנייה בירושלים, פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שניסו לדלל חומר כלשהו בחדר סגור בבניין. דילול החומר יצר אדים מסוכנים אותם שאפו הפועלים, שהתלוננו על צריבה קשה בעיניים

מיכל החומר, היום באתר הבנייה (יוסי זילברמן)

שני פועלי בניין, סיני ופלסטיני, פונו הבוקר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים במצב קל. זאת לאחר שככל הנראה ערבבו שני חומרים ונוצרה ריאקציה כימית מסוכנת ממנה נפגעו במהלך עבודתם באתר בנייה בעיר. השניים התלוננו על צריבות בעיניים.

צוותי כיבוי אש וניידת חומרים מסוכנים הגיעו לאתר הבנייה. הכבאים סגרו את האתר לאלתר. כוחות נוספים של כיבוי האש הגיעו גם הם למקום, וטיפלו בחומרים שעורבבו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הפועלים נפגעו לאחר שערבבו את החומרים בקומה נמוכה בבניין ובחלל סגור, וזה מה שהביא לפגיעה בהם.

"קיבלנו ידיעה על שני פועלים שנפגעו באתר בנייה ומיד יצאה למקום ניידת חומרים מסוכנים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר שירותי הכבאות בירושלים, אסף אברס. "הם פעלו בתוך קומת מרתף, בחדר סגור, כמו סוג של חניון. הם ניסו לדלל חומר ונוצרה ריאקציה של אדים חריפים רעילים".

חקלאים נפצעו בפיצוץ מכל כלור

גבר בן כ-50 נפצע באורח קשה ואדם נוסף בן 20 נפצע בינוני בהתפוצצות מכל כלור בחודש שעבר במטעי היישוב שדה אילן בגליל התחתון, סמוך לצומת גולני. השניים, חקלאים שעבדו במטע הזיתים, פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי חולים. הפצוע קשה פונה כשהוא מונשם עם פגיעת חזה, והפצוע בינוני, תושב אחד הכפרים באזור, פונה עם חבלות בפנים.

כוחות הכיבוי, המשטרה ואיכות הסביבה הגיעו למקום כדי לחקור את האירוע. בבדיקה התברר כי השניים ערבבו במכל הכלור חומצה זרחתית. התגובה הכימית בין שני החומרים היא, כנראה, מה שהביאה לפיצוץ.

בשירותי כיבוי האש בתחנת טבריה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי המכל שהתפוצץ הכיל כ-1,500 ליטר של כלור. נהג המשאית שהביא את מכלי הכלור, תושב הכפר מע'ר בן 31 נעצר בחשד להעברת החומר ברשלנות.

פברואר: 101 בני אדם נפגעו משאיפת כלור

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק