דרושה בפייסבוק: יעל כהן

יעל כהן מתל אביב יצאה במסע חיפוש בפייסבוק אחר נשים עם אותו השם בדיוק. מי שעונה לקריטריון הזה תוכל לזכות בכרטיס טיסה לניו-יורק במחיר מוזל. בינתיים, קבוצת החיפוש מתרחבת, רוב החברים בכלל אינם מכרים של יעל. אנשים זרים שפשוט רוצים לעזור לשתיים: יעל כהן אחת שתעביר את הכרטיס וליעל כהן שנייה שתקבלו

האם פייסבוק יצליח למצוא מישהי עם אותו השם? (חדשות 2)

מתברר שיש גם יתרונות לשם בנאלי ונפוץ: בחורה שעונה לשם כזה - יעל כהן, יצאה במסע חיפוש אחר נשים עם אותו השם בדיוק. למה? כי היא רוצה להעביר להן כרטיס טיסה לניו-יורק.

יעל כהן קנתה כרטיס טיסה לניו-יורק לפני כמה חודשים כדי לנסוע לבקר חברה, לחופשה. אלא שלפני חודש זימנו אותה למיונים לפרויקט התנדבות בקמבודיה- שהתאריכים שלו נופלים בדיוק על החופשה שתכננה בארה"ב, בין ה-18 בספטמבר לשניים באוקטובר.

את המיונים היא עברה והיא מתכננת לצאת למשלחת. "מאוד שמחתי והתרגשתי - היה ברור לי שאם התקבלתי אני נוסעת", סיפרה יעל לחדשות 2 באינטרנט.

אבל עכשיו היא נשארה עם כרטיס טיסה, ליעד מאוד מבוקש יש לומר, ולמעשה היא לא יכולה לעשות איתו כלום. "כשבאתי לבטל את הכרטיס התברר לי שבגלל שרכשתי אותו במבצע אני לא יכולה לבצע שום שינוי- כולל ביטול ואפילו לא לשנות את השם של בעל הכרטיס".

יעל המבולבלת שלחה מכתב לחברת התעופה ההולנדית שדרכה נרכש הכרטיס, שם סירבו בתוקף לתחנוניה. "הסבירו לי שרק במקרים של בעיה רפואית ניתן לבטל או לשנות את הכרטיס", היא מספרת בתסכול.

קוראים לך יעל כהן? כנסי ללינק

דרושה: יעל כהן

"הייתי מיואשת ולא ידעתי מה לעשות", היא מספרת. בשלב הזה, הגיעה לעזרתה של יעל אחותה שהציעה לה לפתוח קבוצה ברשת החברתית 'פייסבוק'. יעל, שמעולם לא השתמשה ב'פייסבוק' ונקטה בגישה שלילית נגד הרשת החברתית, הייתה אובדת עצות והחליטה לתת לרעיון צ'אנס. "אמרתי יאללה ופתחתי קבוצה שקוראים לה דרושה: יעל כהן".

במקביל התחילה יעל לחפש פרופילים עם השם יעל כהן ומצאה מאות כאלו. "לראשונה בחיי הודיתי על כך שיש לי שם בנאלי ורגיל", שמחה יעל על האופציות שפתאום העניק לה האתר ממנו סלדה לפני כן. היא פנתה לכמה מה'יעל כהן'. בערך 6 בנות עם השם ענו לה בהתלהבות, אבל לצערה בסוף לא יצא מזה כלום.

מאות 'יעל כהן' בפייסבוק

בינתיים, הקבוצה מתרחבת, כרגע יש בה 56 חברים. יש לציין שרובם אפילו לא מכרים של יעל. כולם, מסייעים לה למצוא את 'יעל כהן' המיוחלת. "מחמם את הלב שאנשים זרים שלא מכירים אותי נרתמים לעזור", יעל עוד לא איבדה תקווה ומסבירה שהיא מאמינה שבסך הכול היא עושה מעשה טוב - "מישהו יכול לזכות בכרטיס מוזל וחבל שהוא ייזרק לפח".

חלק מחברי הקבוצה אף יוצאים מגדרם כדי לעזור לבחורה עם השם הנפוץ. "רק רציתי להגיד לך שזה בין הסיפורים המרגשים ששמעתי והחלטנו ליצור דמות ממוחשבת בשם יעל כהן שתקנה ממך את הכרטיס. אז אל תדאגי, בהצלחה", כך כתב אחד מהם.

אנחנו נמשיך לעדכן ולעקוב אחרי מסע החיפוש אחר 'יעל כהן' - שתזכה לטוס לניו-יורק.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק