אביו של החייל ההרוג: "לא חשבו שאוריאל יהיה מפקד"

אביו של סמל אוריאל פרץ-ליברנט, שנהרג בהתהפכות הטנק עליו פיקד באימון ברמת הגולן, שבור. "היו לו הרבה חברים וכולם כל כך אהבו אותו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "הוא אף פעם לא התלונן על כלום"

"לאוריאל היו הרבה חברים וכולם כל כך אהבו אותו" - כך סיפר בצהריים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אהרון ליברנט, אביו של החייל סמל אוריאל פרץ-ליברנט בן 21 מאפרתה, שנהרג לפנות בוקר בתאונת אימונים ברמת הגולן.

"הוא סיים את קורס מפקדי הטנקים רק לפני חודש", סיפר האב השבור. "הוא היה מאוד צנוע ובהתחלה לא חשבו שהוא יהיה מפקד כי הוא היה שקט מאוד. כשאמרו לו שייצא לקורס הוא אמר 'בסדר'. אחר כך אמרו לו שלא ייצא - וגם עם זה הוא הסכים, אבל לבסוף הוא יצא. הוא כל הזמן אמר 'בסדר', אף פעם לא התלונן ותמיד קיבל בשמחה".

האב סיפר בכאב כי לאוריאל היו תחביבים רבים. "הוא אהב ללמוד, טניס, כדורגל ולנסוע למטולה להחליק על הקרח", אמר. אוריאל הותיר אחריו הורים ושלוש אחיות בנות 26, 24 ו-17.

"כולם תמיד סמכו על אוריאל"

"אוריאל עשה הכל בצורה מושלמת, אבל בשקט ובענווה, בלי צלצולים בלי רעש, כולם ידעו שאפשר לסמוך עליו", סיפר הרב יצחק לוי, המשגיח והמלווה הרוחני בישיבת "הר-עציון" בה למד. "הוא למד אצלנו בישיבה שנתיים במסגרת מסלול ההסדר, ולפני כשלוש שנים התגייס לשיריון".

הרב לוי סיפר כ אוריאל הוא בחור רציני שאהוב על חבריו. "בשנה האחרונה ביקרתי אותו במסגרת הצבא", אמר. "הוא לא עשה מהדברים עניין, לקח משימה ועשה אותה ברצינות ובענייניות, ואף פעם לא התלונן".

הרב משה ליכטנשטיין, מראשי הישיבה בה למד אוריאל, סיפר כי הוא היה בחור עצמאי, טוב לב שתמיד היה מוכן לעבוד קשה. "הוא לא לקח את החיים כבד", אמר. "הוא ראה את החיים דרך משקפיים טובות והיה איש מאוד יסודי.

אוריאל למד אצל הרב ליכטנשטיין במשך שנה, שלוש פעמים בשבוע. "שמרנו על קשר גם לאחר שהתגייס לצבא", סיפר. "היינו כמו אב ובן. הוא בא ממשפחה של עולים מצפון אמריקה. היו לו עוצמות מאוד חזקות".

תאונה בקורס הבכירים

סמל פרץ-ליברנט נהרג לאחר שהטנק מסוג מרכבה עליו פיקד התהפך. שלושה חיילים נוספים נפצעו קל באירוע. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ושוחררו לבסיסם.

התאונה התרחשה במהלך תרגיל במסגרת קורס מ"פים ומג"דים, סמוך להר השיפון. מחקירה ראשונית עולה כי הטנק התהפך בעת שחצה גשר שהונח קודם לכן על גבי תעלת נ"ט המדמה אזור לחימה. על אותו גשר עברו קודם לכן מספר טנקים אחרים.

מפקד זרוע היבשה האלוף אבי מזרחי הורה על הקמת צוות מומחים בראשות קצין בכיר בדרגת אלוף-משנה לבדיקת התאונה. במקביל הופסקו האימונים של צבא היבשה למשך מספר שעות. במהלך רענון הבטיחות שיתקיים היום ביחידות זרוע היבשה, יינתן דגש על אימוני רק"ם (רכב קרבי משוריין), מעבר גשרים וכן על ביצוע רענונים לכלל הכוחות המתאמנים בתרחישים דומים.

התרגיל שבו התרחשה התאונה הקטלנית הוא תרגיל שגרתי שנועד להכשיר את מפקדי השדה של צה"ל להתמודדות במתארי לחימה שונים בזירה הצפונית, תוך דימוי קרוב ככל שניתן למציאות של שדה הקרב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק