עמית הקטנה מחכה לד"שים שלכם

הילדה הקטנה שריגשה מדינה שלמה מתאוששת מההשתלה שעשויה לסייע לה להתגבר על מחלת הסרטן. באתר האינטרנט שהקימה המשפחה אפשר לשלוח חיבוק וירטואלי חם ולחזק את רוחה של עמית

כשהחיוך המוכר נסוך על פניה ובלבה התקווה שהכל כבר יהיה מאחוריה, שוכבת עמית קדוש בת השש בבית החולים בצפון קרולינה ומתאוששת מההליך הרפואי שעשוי לסייע לה במלחמתה בסרטן.

אתמול קיבלה עמית הקטנה עירוי ובו תרומת תאי דם מגזע דם טבורי, לאחר שהניסיון לאתר עבורה תורם מח עצם מתאים בארץ נכשל. "שהחיינו, קיימנו והגיענו לזמן הזה", כתבו באופטימיות בני משפחתה באתר האינטרנט שמתעד את יומן המסע המפרך.

יותר מ-1,200 גולשים כבר ניצלו את ההזדמנות ושלחו לילדה האמיצה חיבוק חם וירטואלי. "אני מחזיקה לך אצבעות וחושבת עלייך", כתבה אחת מהם. "את ומשפחתך נראים לי כמשפחה נדירה בחוסנה, ואני מאמינה בלב שלם שאם כמות כזו גדולה של אנשים טובים שיש במדינה ומחוץ לה, מחזיקים לכם אצבעות וחושבים עליכם - התוצאות מוכרחות להיות טובות".

אלפים התגייסו למען עמית

לפני כחודש, בתום סבב התייעצויות עם מיטב הרופאים בארץ ובעולם, החליטה משפחתה של עמית לבצע את ההשתלה ממנת חבל דם טבורי במרכז הרפואי בצפון קרוליינה. משפחת קדוש קיוותה כי במבצע המיוחד בו נאספו כ-80 אלף דגימות דם יאותר תורם מח עצם מתאים לעמית, אך זה לא נמצא.

"למרות שההשתלה איננה אידיאלית מבחינה רפואית ומח עצם תואם היה עדיף בהרבה, לדברי הרופאים הם מאוד אופטימיים לגבי ההצלחה של ההשתלה ומדברים איתנו על אחוזי הצלחה די גבוהים", הסבירו בני המשפחה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק