עדות ישראלי מהמטוס שהתנגש בתאילנד: "רצנו באמוק לדלת האחורית"

בין הנוסעים שהיו על המטוס היה גם גל מזי"א, שנמצא בטיול משפחתי בתאילנד. "קלטנו שהרעידות הן די קיצוניות, והתחלנו להילחץ", שיחזר את רגעי הפחד. ניצן שפירא שישבה בשורה השישית מספרת: "המטוס התכווץ עד השורה הרביעית"

72 בני אדם היו על מטוס נוסעים של חברת התעופה התאילנדית שהחליק על המסלול והתנגש במגדל הפיקוח בקוסומי בצהריים. אדם אחד נהרג וכמה נפצעו. בין הנוסעים היו גם שלוש משפחות ישראליות שישבו בחלק האחורי של המטוס. למרבה המזל הם יצאו ללא פגע ויכולים לספר על החוויה שעברו.

"במשך כל הטיסה היו רעידות באוויר אבל בסך הכל זה היה נורמלי", סיפר גל מזי"א, אחד הישראלים שהיה על המטוס. "דקות לפני ההתנגשות קלטנו שהרעידות הן די קיצוניות, ולפני הנחיתה המטוס לא הצליח להתיישר והתחלנו להילחץ".

בדיעבד הבינו גל ובני משפחתו שבחוץ החלה סופת מונסון שלוותה ברוחות חזקות. על השניות של הנחיתה הוא מספר: "ברגע שהגלגלים נגעו בקרקע נשמע בום יותר מדי חזק. כולם היו בלחץ, החזיקו חזק והידקו חגורות".

"הנוסעים רצו באמוק לדלת האחורית"

מאותו רגע עברו שניות ספורות עד להתנגשות. שניות שהרגישו כמו נצח לנוסעים. "המטוס נסע על מסלול הנחיתה וקלטנו שהטייס ממש איבד שליטה", תיאר מזי"א. "ראינו שהמטוס סוטה מהמסלול והרגשנו שהוא התנגש חזיתית באחד ממגדלי הפיקוח עם החלק הקדמי. למזלנו, לא ישבנו בשורות הראשונות ויצאנו בריאים ושלמים. רק עם מכות יבשות".

ישראלית נוספת ששרדה את התאונה היא גל שפירא שישבה בשורה השישית של המטוס. על המזל הגדול שהיה לה, אפשר להבין מהדרך שבה היא מתארת את רגע ההתנגשות: "המטוס התכווץ עד השורה הרביעית ואנשים נמחצו מתחת למושבים. זה היה פשוט מזעזע".

לאחר ההתנגשות חששו הנוסעים והצוות שבעקבות ההתנגשות המטוס יתלקח. "כל הנוסעים רצו באמוק לדלת האחורית", אמר מזי"א. דביר מזי"א, בן משפחתו של גל סיפר שאחת הנוסעות איבדה את רגלה בתאונה. "גילינו שהטייס מת, אבל הישראלים יצאו בסדר", אמר.

הנוסעים המבוהלים פונו לתוך שדה התעופה ומשם הגיעו יחד לבית חב"ד, שם אמרו את תפילת הגומל. מזי"א ומשפחתו מודים על מזלם הטוב, ולמרות החוויה המפחידה שעברו, הוא ציין שהם לא מתכוונים לעצור את הטיול. "החווייה הזו רק הבהירה לנו כמה חשוב ליהנות מהחיים", הוא מסכם.

בהכנת הידיעה השתתפו סיון רהב-מאיר, רותי שילוני וקרן בצלאל 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הווידאופדיה:התרסקות המטוס בתאילנד