ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

בני משפחתה מצד האמא של נעה גולדרינג ז"ל קמו מהשבעה ועלו לקברה. אמה הקריאה הספד מרגש שכתבה במחברת של נעה. "סדנאות היוגה צחוק שעשית לכולנו ילוו אותנו תמיד ברגעים הכי קשים", אמרה

אחרי שבוע של אבל הם אזרו כוחות ובאו, שוב, להגיד שלום לנעה שנרצחה על ידי אביה. בני משפחתה של נעה גולדרינג מצד אמה, ליזה מיכאל, נפגשו אתמול בבית הקברות בירושלים. האם הקריאה מעל הקבר הטרי הספד שאנו מביאים כאן הערב במלואו.

"נעה מתוקה שלי, אני כותבת לך במחברת שאת כתבת לי", החלה ליזה לקרוא מהמחברת את ההספד. "אמא פה בשבילך, ואמא פה בזכותך. תמיד אמרת לי: 'אמא אל תדאגי, הנה קחי כדור אומץ'. ויש לי אומץ. ואני שומרת עלייך כל הזמן".

בהספד הזכירה מיכאל את הרגעים היפים שהיו לה עם בתה, שחייה נעצרו בגיל שלוש. "סדנאות היוגה צחוק שעשית לסבתא ולי ולכולנו ילוו אותנו תמיד ברגעים הכי קשים", אמרה. "יפה שלי, אהובה שלי. כמה את יפה. החיוך שלך, אוי, איזה חיוך. כל כך הרבה אנשים איחדת במותך. מתוקה שלי. איך בכל בוקר שרנו אחת לשנייה. ושרתי לך: 'נעל'ה שלי - נולדת בשבילי".

מיכאל ובני משפחתה קוננו שעה ארוכה מעל הקבר. האם האבלה לא הפסיקה לגעת במחברת של בתה, וללטף אותה. בהספד שלה בלט אדם אחד בהיעדרו – אבא שלה. שמו ומעשיו של החשוד ברצח הילדה זהובת התלתלים לא הוזכר אפילו במילה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק