האישה שנתקעה בפקק בדרך לירושלים - וילדה ברכב

סיפור כזה לא שומעים כל יום: אישה הרה שהייתה עם בעלה בדרך ללדת בבית החולים נתקעה בפקק והחלה ללדת. ניידת משטרה הוזעקה במהרה למקום לחלץ את האישה, אך זה היה מאוחר מדי. בתושיה רבה ובהדרכה טלפונית של מד"א, הצליחו השוטרים והבעל ליילד את האישה בצד הכביש. "לא קלטנו מה קורה - ואז הראש היה בחוץ", סיפר האב הטרי

נשים רבות בוחרות ללדת לא בבית החולים, ומעדיפות ללדת בביתן הפרטי, בטבע ואף מתחת למים. אבל לידה באמצע הכביש - זה כבר משהו שלא רואים כל יום: אישה הרה שנתקעה אתמול בערב בפקק סמוך לירושלים, נאלצה ללדת בתוך רכב בדרכה לבית החולים. את הלידה ביצע לא פחות מאשר מפקד ניידת המשטרה שהגיעה לחלצה.

סמוך לשעה עשר בערב אתמול התקבלה שיחה לא שגרתית בתחנת משטרת בנימין. על הקו היה תושב היישוב רימונים אביעז קורסיה, התנחלות הנמצאת 25 ק"מ מזרחית לירושלים, שנתקע בפקק בדרכו לפנות את אשתו ההרה, רומי , לבית החולים. במהלך השיחה התברר כי הבעל ואשתו תקועים בפקק תנועה סמוך למחסום חיזמה שבפאתי ירושלים, וכי אשתו שברכב עם צירי לידה מתקדמים ועומדת ללדת בזמן הקרוב.

"התחלתי לעקוף בנתיב הנגדי אבל זו הייתה סכנת נפשות", סיפר אביעז בראיון ל"מה בוער" בגלי צה"ל. "ואז רומי אומרתי לי: 'זה קורה'. ואז ראינו ראש של תינוק".

"לא קלטנו מה קורה והראש היה בחוץ"

למקום הגיעה במהירות ניידת משטרה בפיקודו של רס"ר יהודה שגיא. כשהבינו השוטרים כי האישה נמצאת בשלבי לידה מתקדמים, הם החליטו לא לבזבז זמן יקר. הניידת ליוותה את הרכב בו נסעו הזוג לכיוון המחסום, אך כאשר הגיעו לפסגת זאב, הבינו כי עליהם לעצור מכיוון שהאישה כורעת ללדת.

בו ברגע עצרו הרכבים בצד הכביש. שגיא ייצר קשר טלפוני עם נציגי מד"א, שהדריכו אותו כיצד לבצע את פעולות הלידה. במאמץ משותף יילדו הבעל והשוטרים את האישה. כאשר הגיע האמבולנס לפנותם, נותר לצוות הרפואי רק לחתוך את חבל הטבור. היולדת ובתה פונו שמחות, מאושרות ובמצב טוב לבית החולים הדסה עין כרם, ולנו לא נותר אלא לאחל מזל טוב למשפחה.

על איך זה ללדת באמצע פקק במקום על מיטת בית החולים סיפרה רומי: "הבנתי שאצטרך לסמוך עליו (על אביעז). זה נמשך כמה דקות. לא קלטנו מה קורה והראש היה בחוץ". אמנם רק בעוד כמה ימים יוחלט על שמה של התינוקת החדשה, אבל אביעז סיפר כי שם כינוי כבר יש לקטנה: "חיזמי".