הכותרת באתר חרדי: "ירי במועדון ההסתה"

אתרי החדשות החרדים בחרו הבוקר להתמודד עם האירוע הקשה בלב תל אביב מזווית בעייתית, בלשון המעטה. בכותרות של חלק מהאתרים נכתב: "'מועדון' ההסתה נגד החרדים" ו-"ההסתה החלה: מאשימים את החרדים". הכל בעקבות התבטאויות ראשי הקהילה ההומו-לסבית אמש, לפיהן הסתה מצד פוליטיקאים חרדים היא אחד הגורמים לטבח

שני צעירים חפים מפשע נהרגו הלילה, בפיגוע לכל דבר בלב תל אביב. שני צעירים שאיבדו את חייהם בשבריר שנייה, על לא עוול בכפם. אבל בחלק מאתרי החדשות המכוונים לציבור הדתי והחרדי מעדיפים הבוקר להתמקד דווקא בנושא אחר - "ההסתה", לדבריהם, כלפי החרדים לאחר שפשטה שמועה כי היורה הוא אדם חרדי.

באתר הפופולרי "בחדרי חרדים" מופיעה הכותרת הראשית בניסוח: "'מועדון' ההסתה נגד החרדים". לפי כותרת המשנה, "המשטרה עדיין חוקרת את הרצח במועדון התל-אביבי - בו נרצחו במוצ"ש שני אנשים ונפצעו 13 נוספים - אבל בקהילת המועדון כבר מאשימים: הרצח - בעקבות הסתה חרדית".

באתר החרדי "אתרוג" העדיפו שלא להתייחס לזהות ההרוגים ולמקום הירי, וכתבו: "אלמוני נכנס לאולם אירועים במרכז תל-אביב ופתח בירי לכל עבר". באתר פופולרי אחר, "כיכר השבת", אחת הכותרות גורסת: "ההסתה החלה: מאשימים את החרדים". באתר "חדשות 24" לא ניתן למצוא כלל ידיעה העוסקת בנושא והעדיפו כנראה להתעלם מהאירוע.

"אתם הופכים את עצמכם לקורבנות"

רוב תגובות הגולשים, לעומת זאת, שונות לגמרי. "העדה החרדית טוענת שהעונש על משכב זכר הינו מוות אז... אחד ועוד אחד, לא? במקום להכות על חטא אתם עוצמים עיניים", כתב אחד הגולשים.

גולש אחר הוסיף: "נרצחו הערב 2 נערים בתל אביב סתם!!!! זה הפריע לכם לרגע??? אה, אבל הכעס הבלתי רשמי והרגעי נגד כמה מסיתים חרדים נגד קהילה זו ממש מזעזע".

"אתם הופכים את עצמכם לקרבנות, בעוד הקרבנות שהם הם הקרבנות האמיתיים - הם אלה המדממים עדיין בחדרי בתי החולים עוד לא החלימו. הדם עוד לא יבש, וכבר אתם מוצאים איך לתקוף את החילונים. תתביישו", כתב גולש באתר "כיכר השבת".

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

תמונות בלעדיות מתוך זירת הרצח

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק