משוגע דתי או גאון פיננסי שיגלה כאן כמויות של נפט?

האם בין פסוקי התנ"ך מסתתרים רמזים למקומות שבהם נמצא נפט במעבה האדמה בישראל? יש מישהו שחושב כך, והוא אפילו השקיע מיליוני דולרים בקידוחים

סמוך לקיבוץ ברקאי שבצפון נגלה מראה מאוד לא שגרתי לאזור. בעלות של עשרות מיליונים הוקם כאן מתקן קידוח ענק ומיוחד. לא פחות מ-80 מיליון אמריקנים משקיעים בכל חודש את מיטב כספם כדי שהמנופים ימשיכו לפעול. אם תשאלו אותם למה הם עושים את זה, הם יספקו מקור שאיתו אתם ממש לא רוצים להסתבך.

כבר 30 שנה שג'ון בראון שומע שהוא משוגע. הוא בוודאי לא יתפלא אם גם אתם תחשבו כך. אבל בעוד שישה שבועות לערך יתברר אם זהו אכן המצב, או שאולי מדובר בנביא בן זמננו.

הוא אמריקני, נוצרי ממישיגן, שהקים חברה מצליחה בתחום המכשירים המתכתיים ובשנת 1981 הפך לנוצרי שנולד מחדש. הוא גילה את ישו ואת כתבי התנ"ך, והם הובילו אותו להרפתקה ששינתה את חייו.

אפרים פינת יוסף

אחרי שקרא שני פסוקים בספר בראשית לא היה לג'ון ספק שכאן מסתתר הרמז. הוא הביט במפת החלוקה של השבטים בארץ ישראל, ואז הבין: שבטי מנשה ואפרים, בניו של יוסף, מצד אחד, שבט אשר מהצד השני, הנקודה שבה ראשו של יוסף פוגש את רגלו של אשר, ממנה תבוא ברכת התהום. ולפי ג'ון זה אומר רק דבר אחד - שם נמצא הנפט.

"אם זה כתוב בתנ"ך, מי אני שאפקפק בזה?", הוא מסביר. על האפשרות שלא ימצא דבר הוא בכלל לא חושב.

אז בין אם אתם חושבים שהוא משוגע, או אם השתכנעתם, דבר אחד בטוח - ג'ון משקיע את כולו עם הרבה אהבה ומוטיבציה כדי להוכיח לנו שהאמירה העתיקה באמת נכונה - שארץ ישראל היא ארץ זבת חלב ודבש, ועכשיו אולי גם נפט. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק